Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa ma już umowy z dwoma operatorami terminali. Pierwsze bezpłatne POS-y trafiły na rynek

Lista operatorów współpracujących z fundacją będzie się wydłużać

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Polski Bezgotówkowej wynika, że pierwsi dwaj agenci rozliczeniowi podpisali już umowy na dystrybucję terminali płatniczych w ramach programu wsparcia rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. Firmy te to First Data Polcard oraz PayTel. Pierwsza z nich przygotowała na swojej stronie sekcję kierowaną do przedsiębiorców zainteresowanych instalacją bezpłatnego terminala. Strona PayTel nie została chyba jeszcze zaktualizowana, bo nie udało mi się tam znaleźć żadnych informacji na temat programu Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Ważna deklaracja FDP w sprawie bezpłatnych terminali

Spodziewam się, że w najbliższym czasie lista agentów rozliczeniowych uprawnionych do dystrybucji terminali w ramach projektu realizowanego przez fundację Polska Bezgotówkowa będzie się wydłużać. Przypomnę, że akces do niego zgłosiło już kilku innych operatorów POS-ów, m.in. Elavon. Natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze bezpłatne terminale w ramach programu już trafiły do przedsiębiorców.

Przeczytajcie także: Elavon zgłasza się do programu Polski Bezgotówkowej

Do otrzymania bezpłatnego terminala od jednego z operatorów współpracujących z Polską Bezgotówkową są uprawnione firmy, które nigdy dotąd nie przyjmowały płatności kartami albo nie robią tego od co najmniej 12 miesięcy. W ramach wsparcia rozwoju sieci akceptacji kart mogą otrzymać bezpłatnie terminal oraz przez rok nie będą ponosić kosztów związanych z rozliczaniem transakcji bezgotówkowych. Po tym okresie będą płacić za obsługę płatności na warunkach rynkowych a wysokość poszczególnych opłat i prowizji mają znać już w momencie przystępowania do programu. Wkrótce w serwisie Cashless znajdziecie szczegółowe zasady uczestnictwa w programie Polski Bezgotówkowej.

Fot. Ingenico

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies