Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacją PeoPay zapłacicie za zakupy na Allegro

Pekao wdrożył rozwiązanie do płatności internetowych dostarczane przez PayU

Kilka tygodni temu pisałem, że Pekao zamierza wdrożyć pay by linka nowej generacji, czyli usługę o nazwie PayU Express dostarczaną przez PayU. Teraz staje się to faktem. Przy okazji użytkownicy PeoPay, czyli aplikacji płatniczej Pekao, dostaną możliwość łatwych płatności za zakupy w największym serwisie aukcyjnym na naszym rynku. Obie nowości startują jutro.

Przeczytaj także: Startuje mobilny pay by link

Aby skorzystać z nowej formy płatności na Allegro, należy kliknąć na logo Pekao a następnie zeskanować telefonem wyświetlony na ekranie komputera kod QR oraz zatwierdzić transakcję. Można to zrobić na dwa sposoby, w zależności od indywidualnych ustawień aplikacji, klikając przycisk „OK”, lub kodem e-PIN.

W przypadku dokonywania płatności w innych sklepach obsługiwanych przez PayU, przed dokonaniem płatności z PeoPay użytkownik musi zalogować się do swojego konta PayU.

– Już 15 proc. operacji wykonywanych w aplikacji PeoPay to płatności w sieci z wykorzystaniem kodów QR. Dzięki udostępnieniu płatności mobilnych w serwisie Allegro oraz w innych sklepach internetowych obsługiwanych przez PayU, liczba ta z pewnością dynamicznie wzrośnie – uważa Bartosz Zborowski, dyrektor biura projektów strategicznych w Pekao.

Przeczytaj także: HCE drugiej generacji wkrótce w Pekao

Jak wspomniałem na początku, klienci Pekao mogą już także skorzystać z usługi PayU Express, która umożliwia wykonywanie transakcji o wartości do 50 zł w trybie single click, czyli jednym kliknięciem. Polega ona na realizacji płatności w środowisku e-commerce w całości na stronie sklepu, bez konieczności przekierowania do banku. Transakcje powyżej 50 zł wymagają dodatkowej autoryzacji w serwisie Pekao24 lub w aplikacji PeoPay.

Do przeprowadzenia transakcji w trybie single click niezbędna jest wcześniejsza aktywacja usługi w serwisie transakcyjnym banku. Podobne usługi mają już w swojej ofercie mBank, Alior i BGŻ BNP Paribas.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies