Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank zwraca opłaty za korzystanie z kart. Niespodzianka dla klientów Millennium

Aby uzyskać zwrot, klienci muszą zgłosić się do banku do końca stycznia

Millennium na swojej stronie internetowej opublikowało komunikat o możliwości ubiegania się o zwrot opłat za korzystanie z kart płatniczych. Nie jest pierwszą instytucją, która tego rodzaju akcję prowadzi i podobnie jak konkurencja niespecjalnie się tym chwali. Bank schował komunikat na dole witryny oraz kamufluje informację, że zwrot opłat wymusił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytajcie także: Indywidualni płacą za karty więcej niż firmy

Zwroty, o których tu mowa, dotyczą sytuacji, gdy dokonaliście płatności zwalniających Was z opłaty za kartę w danym miesiącu, ale część z nich została rozliczona dopiero w kolejnym miesiącu, przez co nie spełniliście warunku zwalniającego i opłata została pobrana. Millennium zwracać będzie pieniądze za okres od 1 stycznia 2016 roku do grudnia ubiegłego roku. Aby ubiegać się o środki, należy zgłosić się do dowolnego oddziału banku lub zadzwonić na jego infolinię do końca stycznia bieżącego roku.

W przeszłości zwroty niesłusznie pobranych opłat za korzystanie z kart były oferowane m.in. przez Alior, mBank, BZ WBK czy ostatnio przez Plus Bank. Zakładam, że pozostałe instytucje wkrótce pójdą w ich ślady, bo wymusza to na nich UOKiK.

Przeczytajcie także: 20 mln zł kary od UOKiK-u dla Millennium

Tymczasem opisywana tu sprawa to nie pierwszy kłopot Millennium związany z UOKiK-iem. Wczoraj mogliście przeczytać w serwisie Cashless o karze w wysokości 20 mln zł, jaką urząd ten nałożył na Millennium za wprowadzanie klientów w błąd. Sprawa dotyczy kredytów hipotecznych zaciąganych w walutach obcych. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies