Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzy nowe waluty w bankomatach Euronetu

Już wcześniej w sieci bankomatów tego operatora można było wypłacić euro. Teraz spółka wprowadza korony szwedzkie i norweskie oraz brytyjskie funty

Jeśli wybieracie się na zagraniczne wakacje, a dopiero na dworcu lub na lotnisku przypomnieliście sobie, że macie za mało gotówki w odpowiedniej walucie – to rozwiązanie jest dla Was.

Euronet właśnie poinformował, że w niektórych jego bankomatach można realizować wypłaty w trzech kolejnych walutach. Spółka ma ponad 6 tys. maszyn, ale w pierwszej kolejności nowa usługa będzie dostępna tylko w kilkunastu urządzeniach ustawionych w takich miejscach jak lotniska i porty. Oferowane nominały to 50 funtów, 200 koron norweskich oraz 500 koron szwedzkich i oczywiście ich wielokrotność.

Przeczytaj także: Blik w bankomatach Euronetu już za kilka dni

Usługa wypłaty funtów (GBP) jest już dostępna w bankomatach zlokalizowanych na lotniskach w Bydgoszczy, Goleniowie, Jasionce k. Rzeszowa, Balicach, Łodzi, Modlinie, Poznaniu oraz Warszawie. Natomiast korony można wypłacać w Świnoujściu oraz Gdyni. Wszystkie urządzenia zawierające takie banknoty zostały oznaczone specjalnymi naklejkami.

Przeczytaj także: Blik na wszystkich stacjach Shell

Informacje na temat bieżącego kursu wymiany pojawiają się na ekranach bankomatów. Euronet za wypłatę nowych walut, tak samo jak w przypadku Euro nie pobiera opłat, choć trzeba zwrócić uwagę na wysokość spreadu. Prowizję zaś może naliczyć wydawca karty, czyli bank. Co ważne z usługi mogą korzystać wyłącznie posiadacze kart wydanych w Polsce do rachunków prowadzonych w złotych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies