Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik na wszystkich stacjach Shell

Koncern paliwowy rozpoczyna akceptację transakcji nowym instrumentem płatniczym

Od dziś na wszystkich 360 stacjach benzynowych należących do Shella za tankowanie i zakupy możecie zapłacić za pośrednictwem Blika. Kierownictwo koncernu chwali się, że jako pierwsza sieć paliwowa w Polsce wprowadza płatności Blikiem na tak szeroką skalę.

Przeczytaj także: Grzegorz Długosz nowym prezes operatora Blika

Jest to możliwe dzięki temu, że płatności bezgotówkowe na stacjach Shella obsługiwane są przez firmę eService, największego w Polsce operatora terminali płatniczych, współpracującego jednocześnie z dostawcą Blika.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy nowym instrumentem będzie można zapłacić również na kilkudziesięciu stacjach patronackich należących do franczyzobiorców koncernu. Przedstawiciele Shella deklarują, że jeżeli właściciele partnerskich stacji zgłoszą taką chęć, mogą nawiązać współpracę z eService i także rozpocząć przyjmowanie płatności Blikiem.

Shell nie pierwszy raz otwiera się na płatności mobilne. Już dwa lata temu koncern zaoferował możliwość płatności aplikacją IKO na swoich stacjach.

Przeczytaj także: Za podatki zapłacisz kartą, ale nie Blikiem

Blik to system płatności mobilnych oferowany przez spółkę Polski Standard Płatności. Mogą z niego korzystać wszyscy klienci bankowości mobilnej Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Obecnie użytkownicy Blik mogą korzystać z niego w ponad 50 tysiącach sklepów, kawiarni i innych punktów handlowych w całej Polsce.

Aby korzystać z usług oferowanych przez Blik, wystarczy mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją mobilną swojego banku – uczestnika systemu. Każda transakcja wymaga podania indywidualnego, sześciocyfrowego kodu, oraz potwierdzenia na telefonie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies