Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa promocja BOŚ Banku. Czy są haczyki?

Przy odrobinie zachodu w zamian za założenie konta możecie mieć darmowy kredyt na rower

Od połowy czerwca w ofercie BOŚ Banku znajduje się nowa ciekawa promocja – otwarcie „Konta bez kosztów” oraz aktywacja karty uprawnia nowych klientów do odebrania bonu o wartości 600 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon. Bank sugeruje w telewizyjnej reklamie, że można go wydać na przykład na zakup roweru. Oba produkty należy utrzymywać przez minimum cztery lata, w przeciwnym razie równowartość bonu lub jego część trzeba będzie zwrócić.

Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe. Opłaty pojawiają się przy karcie, która kosztuje 5 zł miesięcznie. Bank zrezygnuje z tej prowizji, jeśli klient będzie wykonywać nią transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł miesięcznie.

Przeczytaj także: Grupa Lew zaoferuje konkurencję dla kont bankowych

Jednak osobom, które skorzystają z rowerowej promocji BOŚ Banku, ten zaproponuje bardziej wyśrubowane warunki darmowego używania karty. Do zwolnienia z prowizji uprawniają bowiem transakcje bezgotówkowe o wartości 900 zł miesięcznie. Jeśli klient wyda mniej, zapłaci za nią 10 zł miesięcznie.

W nowej promocji BOŚ Banku nie znalazłem haczyków, oprócz jednego. Jej regulamin zobowiązuje klientów do posiadania aktywnej karty debetowej, za którą zaplacą dychę miesięcznie, jeżeli nie będą z niej wystarczająco aktywnie korzystać. Jednak nie ma tam nic o rachunku osobistym.

Oznacza to, że o ile warunków korzystania z karty bank nie może zmienić przez cały okres promocji, o tyle prowizję za konto może wprowadzić w każdej chwili. Pytanie tylko w jaki sposób wytłumaczy wprowadzenie prowizji za konto, które w nazwie ma sformułowanie: bez kosztów.

Co ciekawe prosta kalkulacja pokazuje, że jeżeli bank nie zmieni zerowej opłaty za prowadzenie „Konta bez kosztów”, udział w rowerowej promocji jest sposobem na darmowy kredyt i 120-złotowy rabat na zakupy o wartości 600 zł.

Przeczytaj także: Pożegnanie z logo BGŻ i BNP Paribas

Chodzi o to, że bank nie wymaga aktywnego korzystania z rachunku i karty czy też zakupu innych produktów finansowych ze swojej oferty. Brak aktywności oznacza jedynie obciążenie prowizją. Zatem dopuszczalna jest sytuacja, kiedy klient założy rachunek, aktywuje kartę i odbierze bon, a następnie będzie jedynie zapewniać co miesiąc 10 zł na prowizję. Przez cztery lata trwania promocji uzbiera się tego 480 zł. Później rachunek można zamknąć i zapomnieć o sprawie zatrzymując jednocześnie to co kupiliście za bon.

Konto w BOŚ Banku można założyć zdalnie aktywując je przelewem z rachunku w innej instytucji. Niestety, bank wciąż nie oferuje aplikacji mobilnej, choć ma się to w najbliższym czasie zmienić – prace nad apką już trwają.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies