Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie ePłatności mają nowego prezesa. Janusz Diemko przechodzi do rady nadzorczej PeP

Nowy szef Polskich ePłatności ma wzmocnić pozycję firmy w sektorze e-commerce

Janusz Diemko ze stanowiska prezesa PeP zrezygnował zaledwie po półtora roku od nominacji. Rada nadzorcza spółki przyjęła jego dymisję. Jednocześnie powołała na to stanowisko Jarosława Mikosa.

Diemko dołączył do firmy w lipcu 2016 r. Miał doprowadzić do rozbudowy sieci terminali płatniczych oraz zająć się konsolidacją rynku. Firma pod jego rządami powiększyła sieć terminali i przejęła biznes płatności elektronicznych od spółki Kolporter. – W rezultacie, skala biznesu PeP uległa niemal podwojeniu, a Diemko postanowił przejść do rady nadzorczej firmy – czytam w komunikacie.

Przeczytajcie także: Najwięksi operatorzy terminali POS w Polsce

Natomiast nowy prezes, Jarosław Mikos ma zadbać o lepszą pozycję PeP na rynku płatności w e-commerce. Ponoć prace w tym zakresie są już bardzo zaawansowane.

Mikos rozpoczynał działalność biznesową w 1995 r. w firmie Deloitte & Touche w Departamencie Doradztwa Gospodarczego. Od 1996 r. pracował w Coopers & Lybrand, między innymi w londyńskim biurze tej organizacji. Jako członek zarządu w Energis Polska, a potem jako prezes firmy doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska. Był także prezesem Magna Polonia, a od 2013 r. do 2017 r. był związany z Grupą Wirtualna Polska.

Przeczytajcie także: Wojciech Pantkowski zastąpił Widawskiego w ZBP

PeP jest jednym z największych operatorów terminali w Polsce. Z raportu Cashless wynika, że pod względem liczby terminali znajduje się na czwartej pozycji, po eService, First Data oraz Pekao. Na polskim rynku znaczącą pozycję ma także IT Card. Razem wymienione w raporcie firmy miały na koniec I kw. 2017 r. prawie 440 tys. terminali.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies