Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi operatorzy terminali POS w Polsce. Raport Cashless za I kw. 2017 r.

Firmy, które zdecydowały się pokazać swoje statystyki, zarządzają siecią liczącą łącznie prawie 440 tys. POS-ów

Od kilku miesięcy podejmuję próby przygotowania analizy rynku terminali płatniczych w Polce pod kątem udziału w nim poszczególnych operatorów. Niestety, nie jest to łatwe, gdyż część firm z różnych względów nie chce lub nie może udostępnić danych na temat liczebności urządzeń w zarządzanej przez siebie sieci. Ostatecznie zdecydowałem się więc opublikować tekst zawierający statystyki tylko tych firm, które liczby mi przekazały.

Przeczytajcie także: Vivus wprowadzi na rynek kartę kredytową

Poniżej znajdziecie tabelkę z danymi sześciu operatorów terminali, czyli eService, First Daty Polcard, Banku Pekao, Polskich ePłatności i należącej do nich już marki Neotu oraz IT Card. Spośród najważniejszych firm brakuje tu przede wszystkim Elavonu a także SIX Payments i REVO. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji raportu uda mi się przekonać te podmioty do upublicznienia ich statystyk.

Przeczytajcie także: Pekao uruchomił portal dla akceptantów kart

A co do liczb, które widzicie w tabelce. To są zadeklarowane przez poszczególne firmy dane pokazujące stan na koniec marca bieżącego roku. Zdaję sobie sprawę, że mogą pojawić się wątpliwości co do prawdziwości raportów operatorów. Na razie nie mam jednak podstaw do tego, aby je kwestionować. Być może w przyszłości uda mi się znaleźć lepszą metodę przygotowania tego zestawienia.

Jak widzicie, największym operatorem terminali w Polsce jest firma eService. To chyba nikogo nie dziwi, bo spółka ta od dawna jest wymieniana jako lider rynku – na koniec marca zarządzała siecią ponad 150 tys. POS-ów. Na drugim miejscu jest First Data z siecią ok. 110 tys. urządzeń a na trzecim Pekao – 75 tys. terminali. Później są Polskie ePłatności, IT Card i Neotu. Ta ostatnia sieć jest już od kilku dni formalnie własnością PeP, więc w raporcie za II kw. bieżącego roku jej terminale będę klasyfikował łącznie z PeP.
Razem analizowane firmy miały na koniec I kw. 2017 r. prawie 440 tys. terminali.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies