Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dla ludzi ma być wygodniej a dla urzędów oszczędniej. First Data przekonuje administrację do opłatomatów

Pierwsze urządzenia tego typu już działają. Dzięki nim kilka sądów mogło zrezygnować z obsługi kasowej

First Data Polska, właściciel marki Polcard, wspólnie z Instytutem Systemów Publicznych realizuje projekt wdrożenia bezgotówkowych, samoobsługowych opłatomatów w sądach i urzędach. Pierwsze tego typu urządzenia zostały zainstalowane w sądach rejonowych w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu oraz Wąbrzeźnie. Dzięki nim we wszystkich wymienionych sądach zrezygnowano z tradycyjnej obsługi kasowej.

Przeczytajcie także: Pekao zachęca do akceptacji kart

Kolejne opłatomaty zostały zainstalowane w Sądzie Okręgowym w Poznaniu i Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim, a wkrótce urządzenie stanie również w Sądzie Okręgowym w Toruniu. FDP informuje, że prowadzi rozmowy z kolejnymi jednostkami zainteresowanymi opłatomatami. Spółka jest przygotowana na instalację w krótkim czasie nawet kilkudziesięciu maszyn. – To wygoda dla wszystkich, którzy załatwiają sprawy urzędowe, i duże korzyści dla instytucji, które je zainstalują – uważa Damian Zapłata, prezes First Data Polska.

Co ciekawe wszystkie opłatomaty oferowane przez FDP działają w standardzie cashless, a więc można z nich skorzystać posługując się kartą bankową lub smartfonem z funkcją płatności zbliżeniowych, ale nie gotówką. Rodzaj opłaty wybiera się w menu na dotykowym ekranie. Do uzupełniania szczegółów wpłaty i innych danych służy wbudowana klawiatura. Urządzenie jest wyposażone w czytnik kart z chipem oraz czytnik kart zbliżeniowych. Do identyfikacji rodzaju wpłaty i płacącego można wykorzystać kody QR, co dodatkowo skraca czas realizacji płatności.

Przeczytajcie także: Są pierwsze wpłatomaty zbliżeniowe

Wdrożenia opłatomatów to kolejne przedsięwzięcie FDP mające na celu popularyzację obrotu bezgotówkowego w administracji. Przypomnę, że firma ta kilka tygodni temu podpisała umowę na instalację terminali płatniczych w urzędach w ramach programu tzw. bezpłatnej terminalizacji administracji publicznej. Projekt jest realizowany wspólnie przez KIR i Ministerstwo Rozwoju. FDP chce jeszcze w tym roku w ramach tego programu zainstalować nawet 5 tys. POS-ów. Natomiast jeśli idzie o opłatomaty, to wspólnie z Visą FDP prowadzi pilotaż tych urządzeń w jednostkach miejskich w Warszawie. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies