Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna funkcja Blika i zawarcie umowy kredytowej przez aplikację. Nowości w mBanku i Orange Finanse

Ogłoszone właśnie zmiany w ofercie obu instytucji będą wchodzić w życie sukcesywnie przez najbliższe tygodnie

Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymali w swoich serwisach transakcyjnych informacje o zmianach, jakie zajdą w ofertach obu banków w najbliższych tygodniach. Dotyczą m.in. usług płatniczych, aplikacji mobilnych i funduszy inwestycyjnych. Ale po kolei.

Od 18 grudnia 2017 roku klientów mBanku zacznie obowiązywać maksymalne oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Będzie ono sumą stopy WIBOR 1M oraz 20 punktów procentowych. Gdyby maksymalne odsetki ustawowe były niższe niż ta suma, bank będzie naliczać oprocentowanie według maksymalnej stawki ustawowej. Bank zrezygnuje również z możliwości potwierdzania zawarcia umowy kredytowej poprzez przelew z innego banku.

Przeczytajcie także: Chcą sprzedawać kredyty bankowe jak fintechy

Następnie 3 stycznia 2018 r. zaczną obowiązywać zmiany w ofercie produktów inwestycyjnych mBanku. Ma to związek z wejściem w życie unijnej dyrektywy MIFID II. W związku z tym instytucja umieszcza w oddzielnym cenniku stawki dotyczące produktów inwestycyjnych. Wprowadza także zasadę, że raz w roku będzie informować osoby inwestujące np. w fundusze o opłatach i kosztach. Klienci mogą wybrać metodę dostarczania tej informacji.

Natomiast 1 lutego przyszłego roku mBank wprowadzi zmiany do sposobu autoryzacji przelewów pay by link. Obecnie można to robić poprzez zalogowanie się na rachunek. Nowa metoda będzie polegała na możliwości potwierdzenia płatności kodem Blik i jej autoryzacji w aplikacji mobilnej. Taki proces autoryzacji jako pierwszy na polskim rynku wprowadził bodajże PKO BP i rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród jego klientów.

1 lutego 2018 r. mBank zrezygnuje również z oferowania przelewów przez Facebooka. Tego samego dnia wprowadzi także nowe zasady postępowania w stosunku do klientów posiadających rachunek wspólny w sytuacji, gdy jeden z nich umiera. Bank przekształci takie konto automatycznie w rachunek indywidualny żyjącego współwłaściciela i zrezygnuje z blokowania połowy znajdujących się na nim środków.

Przeczytajcie także: Nowe iPKO biznes już działa

Jeżeli zaś chodzi o zmiany w ofercie Orange Finanse, dotyczą one przede wszystkim płatności. Bank wprowadza do regulaminu zapisy umożliwiające dokonywanie wypłat zbliżeniowych kartami z bankomatów. W późniejszym terminie klienci mają zostać poinformowani, kiedy ta nowa funkcja będzie im udostępniona. Podobnie będzie z opcją potwierdzania zawarcia umowy kredytowej za pośrednictwem mobilnego PIN-u w aplikacji. Bank jednocześnie rezygnuje, analogicznie jak mBank, z możliwości potwierdzania umowy przelewem z innej instytucji.

Wzorem mBanku także z Orange Finanse znikną przelewy przez Facebooka i zostanie wprowadzone maksymalne oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Tak jak u starszego brata, tak i tutaj zostało ono określone na poziomie sumy stawki WIBOR 1M i 20 punktów procentowych. W regulaminie kart płatniczych Orange Finanse znalazł się również zapis umożliwiający powiązanie nowo wydanej karty z Android Pay jeszcze przed otrzymaniem plastiku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies