Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro ma nową konkurencję. Carrefour uruchomił platformę Marketplace

Na stronie Carrefour.pl oprócz towarów jakie znajdziecie na półkach w markecie, firma zaoferowała także produkty od zewnętrznych dostawców, które nie są dostępne w stacjonarnych sklepach sieci

Trudno na razie stwierdzić, czy w polskim e-commerce właśnie pojawił się nowy gracz mogący skutecznie konkurować z Allegro. Ale biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które codziennie odwiedzają sklepy francuskiej sieci, można zaryzykować stwierdzenie, że Marketplace Carrefoura ma szansę przynajmniej spróbować zagrozić tej największej w Polsce platformie e-handlu.

Przeczytajcie także: Drugi integrator płatności rodem z Polski dostępny na AliExpress

Na początek w markecie internetowym Francuzów znalazło się 70 dostawców oferujących ponad 70 tys. produktów niedostępnych dotąd w sklepach tej sieci. Towary sklasyfikowano w pięciu kategoriach: Elektronika, Dom i Ogród, Zdrowie i Higiena, Uroda, Zabawki i Gry. Jednak oferta Carrefour.pl ma być poszerzana o kolejne rodzaje produktów.

Zakupione w Carrefour Marketplace towary mogą być dostarczone klientom przez kuriera, ale można je też odebrać samemu w sklepie Carrefour. Taka usługa nazywa się click&collect. Niestety na razie jest dostępna tylko w sytuacji, gdy kupujący wybierze produkty z dotychczasowej oferty Carrefoura.

Przeczytajcie także: Jak płacić w internecie, aby nie stracić pieniędzy

Za zakupy w Marketplace zapłacicie przelewem, kartami Visa i Mastercard lub na miejscu w sklepie przy odbiorze osobistym. I tu powtarza się sytuacja, o której pisałem w związku z click&collect. Na miejscu mogą zapłacić tylko Ci, którzy kupią produkty bezpośrednio z oferty Carrefoura a nie od umieszczonych na platformie zewnętrznych dostawców.

Warto zaznaczyć, że pod szyldem Carrefour w całej Polsce działa ponad 800 sklepów. Jeśli będzie można w nich odbierać towary zakupione w Carrefour.pl także od sprzedawców zewnętrznych, silną konkurencję zyskają też np. paczkomaty.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies