Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekordowy kwartał cash backu

W okresie od stycznia do marca z możliwości wypłaty gotówki przy okazji zakupów skorzystaliście prawie 1,5 mln razy

Raport Narodowego Banku Polskiego na temat rynku kart płatniczych w I kwartale tego roku nie jest jeszcze dostępny. Ale najnowsze statystyki na temat cash backu, czyli usługi polegającej na możliwości wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy w sklepie, podał na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej MasterCard.

Przeczytaj także: Bankomaty znowu podrożeją

Zgodnie z tymi danymi w I kw. odnotowano 1,49 mln wypłat gotówki z kasy sklepowej, na łączną kwotę 157,7 mln zł. Zarówno pod względem liczby jak i wartości tych transakcji jest to najlepszy wynik w historii cash backu w Polsce. Dla porównania w rekordowym do tej pory IV kwartale ubiegłego roku wypłat było 1,36 mln, a ich wartość wyniosła 156,6 mln zł.

Jedną z przyczyn wzrostu zainteresowania użytkowników kart cash backiem jest na pewno rosnąca sieć punktów, w których z tej usługi można skorzystać. Na koniec ubiegłego roku było ich ponad 72 tys., czyli o 140 proc. więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że na koniec marca miejsc, gdzie można skorzystać z cash backu, było ponad 80 tys.

Inną okolicznością sprzyjającą rozwojowi cash backu są akcje promocyjne tej usługi, przeprowadzone w ubiegłym roku przez MasterCarda pod hasłem „Płać kartą i wypłacaj”. Organizacja ma zamiar kontynuować je także w tym roku. Wkrótce rozpocznie się kampania reklamowa przygotowana przez organizację płatniczą wspólnie z sieciami handlowymi, w których można dokonywać wypłat gotówki.

Przeczytaj także: Euronet rozbudowuje biznes terminalowy w Polsce

Warto podkreślić, że możliwość wypłat gotówki przy okazji płatności za zakupy jest dostępna także kartami konkurencyjnej organizacji Visa. W obu przypadkach maksymalna wypłata wynosi 300 zł.

Natomiast na dzisiejszej konferencji prasowej MasterCard zaprezentował wyniki sondażu na temat cash backu. Okazuje się, że aż 28 proc. klientów korzystających z tej usługi przychodzi do sklepu i robi zakupy tylko po to, by móc przy okazji wypłacić gotówkę. Zdaniem MasterCarda powinno to przekonać przedsiębiorców nieoferujących jeszcze cash backu, że warto to zacząć robić, bo można zyskać nowych klientów i zwiększyć swoją sprzedaż.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies