Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rozszerza dostęp do wpłatomatów. I wprowadza prowizje za wpłaty gotówki w urządzeniach Euronetu

Instytucja chwali się, że dzięki zmianom jej klienci będą mieli dostęp do największej liczby wpłatomatów w kraju

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prawdopodobnie jeszcze dzisiaj mBank ogłosi zmiany w swojej tabeli opłat i prowizji, które zaczną obowiązywać od 14 listopada bieżącego roku. Zmiany dotyczą przede wszystkim nowej oferty mBanku w zakresie możliwości korzystania z wpłatomatów. Niestety, przy okazji klientów czeka nieprzyjemna niespodzianka w postaci nowej prowizji. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi kartę wielowalutową

Obecnie klienci mBanku mogą korzystać z wpłatomatów własnych instytucji oraz z urządzeń sieci Cashline i firmy Euronet. Taka możliwość nadal pozostanie, jednak o ile teraz transakcje w euronetach są bezpłatne, to od 14 listopada pojawi się z tego tytułu nowa prowizja. Będzie wynosiła 0,2 proc. wpłacanej kwoty, min. 2 zł. Prowizja nie będzie pobierana jedynie od transakcji wybranymi kartami, np. wydanymi do mKont Aquarius Intensive. Korzystanie z maszyn własnych mBanku oraz Cashline pozostanie bezpłatne.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już 6,7 tys. wpłatomatów

Ponadto od połowy listopada klienci mBanku zyskają możliwość dokonywania bezpłatnych wpłat gotówki w urządzeniach sieci Planet Cash. Jak powiedziano mi w biurze prasowym mBanku, dzięki udostępnieniu ponad 400 wpłatomatów Planet Cash jego klienci mają mieć dostęp do największej liczby tego typu urządzeń w kraju. Z najnowszego raportu Cashless na temat wpłatomatów wynika, że na koniec czerwca sieć wpłatomatów w Polsce liczyła ponad 6,7 tys. urządzeń. Z tego do Euronetu należało 2540 maszyn, do Planet Cash 380 a do Cashline 84. Sieć Planet Cash jest najszybciej rosnącą w kraju, w II kw. przybyło prawie 80 wpłatomatów z jej logo.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies