Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
UOKiK każe, bank musi. Pocztowy zwraca opłaty pobrane od klientów. W sumie nawet 12 mln zł

Jeżeli posiadacie konto w tym banku, sprawdźcie, czy nie należy się Wam zwrot. Na złożenie wniosku macie czas do stycznia przyszłego roku

Bank Pocztowy poinformował swoich klientów o decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie konieczności zwrotu nienależnie pobranych opłat za wyciągi. Sprawa dotyczy obecnych i byłych już użytkowników rachunków osobistych Pocztowego, którzy przed 1 marca 2011 roku korzystali z bezpłatnych papierowych wyciągów, a później w wyniku jednostronnej decyzji banku musieli za nie płacić. UOKiK upomniał się też o prawa osób, którym bank podniósł niezgodnie z przepisami opłatę z 5 do 7 zł.

Przeczytajcie także: Tak będzie wyglądał EnveloBank

W komunikacie Pocztowego napisano, że aby móc odzyskać pieniądze, należy złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić osobiście w dowolnej placówce banku lub Poczty Polskiej, a także poprzez infolinię oraz drogą elektroniczną. Jeżeli jesteście w grupie klientów uprawnionych do zwrotu, macie czas na złożenie dyspozycji do 22 stycznia przyszłego roku.

Przeczytajcie także: 7,2 mln zł rezerwy na zwrot opłat za wyciągi

O ile zwroty dla poszczególnych klientów nie będą pewnie jakieś ogromne, to w skali całego banku, który przecież do największych na polskim rynku nie należy, mogą się z tego zrobić duże pieniądze. Przypomnę, że w lipcu bank w komunikacie giełdowym szacował łączną kwotę zwrotów na poziomie ok. 12 mln zł. W sierpniu ubiegłego roku zawiązał na wypadek negatywnej decyzji UOKiK-u rezerwę w wysokości 7,2 mln zł. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Dla porównania zysk netto BP za rok 2016 wyniósł 2,5 mln zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies