Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy kolejnym bankiem, który będzie zwracać pieniądze klientom? Utworzył rezerwę w wysokości 7,2 mln zł

Rezerwa ma pokryć ewentualne koszty związane z postępowaniem prowadzonym przez UOKiK

Postępowanie, o którym mowa, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął w grudniu ubiegłego roku. Podstawą był sposób informowania klientów o zmianach w regulaminie i cenniku oraz tryb pobierania prowizji za papierowe wyciągi wysyłane do użytkowników rachunków.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe już bardzo dobrze znacie

Z dzisiejszego komunikatu Pocztowego możemy wyczytać, iż UOKiK sprawdza, czy bank wysyłając do klientów informację o zmianach w taryfie, prawidłowo podawał podstawę do zastosowania podwyżek. Ponadto urząd ustala, czy bank mógł pobrać prowizję za papierowe wyciągi w sytuacji, gdy wcześniej klienci nie wyrazili zgody na inny sposób przesyłania tych dokumentów, np. drogą elektroniczną.

Pocztowy na potencjalne koszty związane z postępowaniem zawiązał rezerwę w wysokości 7,2 mln zł. Jak powiedziano mi w biurze prasowym, to kwota pobranych dotychczas prowizji od klientów za wyciągi, którą wskutek postępowania UOKiK-u bank będzie musiał być może zwrócić. Nie zawiera więc ona ewentualnej kary, jaką może nałożyć urząd. Biuro prasowe banku informuje, że sprawa jest sporna, a postępowanie wciąż trwa i nie wiadomo jak się ostatecznie zakończy. Bank ma więc nadzieję, że kary nie będzie, a pieniędzy nie będzie musiał zwracać.

Przeczytajcie także: Macie konto w BPH? Szykujcie się na zmiany

Ostatnio innym bankiem, który w wyniku działań UOKiK-u musiał zwracać pieniądze, był Getin. Instytucja zdecydowała się wypłacić po 100 zł rekompensaty tym klientom, którzy w przeszłości zbyt długo czekali na rozpatrzenie reklamacji. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies