Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Macie konto w BPH? Szykujcie się na duże zmiany, już w marcu

Zgodnie z deklaracją prezesa Aliora fuzja operacyjna z BPH ma zakończyć się w I kw. przyszłego roku

Zdaniem prezesa Alior Banku Wojciecha Sobieraja proces przejmowania BPH idzie zgodnie z planem. W październiku lub w listopadzie ma dojść do tzw. fuzji prawnej. Natomiast najpóźniej w marcu przyszłego roku zostanie przeprowadzona fuzja operacyjna, polegająca na połączeniu systemów informatycznych obu instytucji. Wówczas z pewnymi konsekwencjami liczyć się muszą klienci BPH.

Przeczytajcie także: Dwa kolejne banki otwierają konta przelewem

I nie mam w tym wypadku na myśli wyłącznie kilkugodzinnej przerwy w dostępie do rachunków, w trakcie której operacja zostanie przeprowadzona. Jak może pamiętacie, gdy Alior przejmował w ubiegłym roku Meritum Bank, jego klienci musieli wymienić swoje karty z logo Visy na plastiki z logo MasterCarda. Ponadto numery ich rachunków uległy zmianie a klienci firmowi stracili dostęp do aplikacji mobilnej. Apka Meritum została zamknięta a Alior własnego rozwiązania mobilnego dla przedsiębiorców jeszcze nie posiada.

W przypadku wchłonięcia BPH przynajmniej ten ostatni problem raczej nie zaistnieje. Sobieraj podtrzymał dziś plan wdrożenia nowego systemu transakcyjnego oraz nowej aplikacji, dostępnej dla wszystkich klientów a więc także firmowych, na koniec bieżącego lub początek przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Tak powinien wyglądać serwis transakcyjny banku

Nie wiadomo natomiast, co będzie ze zmianą numerów rachunków oraz wymianą plastików – BPH wydaje zarówno visy jak i mastercardy. – Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach fuzji operacyjnej – stwierdził prezes Aliora. Jego zdaniem nie jest przesądzone w tym momencie, czy nowy Alior po wchłonięciu BPH pozostanie bankiem wydającym tylko mastercardy czy karty obu największych organizacji, a więc także Visy.

Fot. Wikipedia/Panek

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies