Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut już prawie jak bank. Nadaje numery rachunków w standardzie IBAN

Nowe możliwości pojawiły się wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji

Aktualizacja apki Revolut pojawiła się w Google Play kilka dni temu. Umożliwia uzyskanie numeru IBAN przypisanego do rachunku prowadzonego w euro. To międzynarodowy standard numeracji, stosowany głównie przez banki. Aby go uzyskać, trzeba kliknąć w funkcję doładowania, wskazać transfer bankowy i wybrać walutę euro. Na ekranie smartfona wyświetli się wówczas przycisk aktywuj. Po jego naciśnięciu natychmiast wygeneruje się Wasz osobisty numer rachunku. Systemy zidentyfikują go jako konto założone w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy mogą otrzymywać na takie konto przelewy SEPA, natomiast nie zadziałają transfery SWIFT.

Przeczytajcie także: Ważna umowa wydawcy IgoriaCard

W ten sposób Revolut przestaje być tylko aplikacją służącą do wymiany walut oraz do doładowania konta powiązanego z kartą przedpłaconą Mastercard. To już prawie w pełni funkcjonalne konto bankowe, na które pracodawca może przelać wynagrodzenie w euro i które daje możliwość przechowywania pieniędzy w 16 różnych walutach. Napisałem "prawie", bo nie oferuje jeszcze lokat i kredytów, ale te ostatnie na pewno wkrótce się pojawią - w aplikacji chociaż nieaktywna, wyświetla się już powiązana z tym zakładka.

Przeczytajcie także: Revolut wymieni złote na bitcoiny

Revolut nie jest jedyny, jeśli chodzi o ofertę dla tych, którzy muszą założyć konto za granicą, bo jadą tam na przykład pracować lub studiować. Pod koniec lipca w tym tekście opisywałem Wam usługę Ipagoo. Z tą aplikacją założycie konta prowadzone w euro, funtach szterlingach lub w dolarach amerykańskich, w czterech europejskich krajach, to jest w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji bez tamtejszego adresu zamieszkania. W przeciwieństwie do Revoluta korzystanie z usług Ipagoo nie jest bezpłatne. Informację o opłatach znajdziecie w tym tekście.

Fot. Revolut

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies