Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Sorbnet dostępne w aplikacji Banku Smart

Nowa funkcja umożliwia wykonywanie przelewów ekspresowych niemal do wszystkich banków w Polsce

Po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej Banku Smart pojawiło się w niej kilka nowości. Ta, która szczególnie zwróciła moją uwagę, to przelewy w systemie Sorbnet. Wydaje mi się, że to pierwsza aplikacja mobilna na naszym rynku umożliwiająca przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem tego systemu. Klienci innych banków korzystają z niego, ale tylko w przypadku operacji przeprowadzanych za pośrednictwem internetowych systemów transakcyjnych.

smart sorbnet

Sorbnet to system prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Do niedawna jako jedyny w Polsce umożliwiał przeprowadzanie przelewów w czasie rzeczywistym. Dziś ma konkurencję w postaci prowadzonego przez Krajową Izbę Rozliczeniową Express Elixira oraz systemu Blue Cash trójmiejskiej spółki Blue Media.

Przeczytaj także: Śląski pożycza nowym klientom przez smartfony

Jednak Sorbnet wciąż ma przewagi nad dwoma konkurentami – korzysta z niego większość banków w Polsce. To oznacza, że za jego pośrednictwem można przesyłać pieniądze do większości jeżeli nie wszystkich użytkowników rachunków bankowych w naszym kraju. Blue Cash oraz Express Elixir działają tylko w wybranych bankach.

Niestety, za tę cechę Sorbneta trzeba zapłacić. O ile przelewy konkurentów kosztują średnio 5 zł, to transakcje za pośrednictwem systemu prowadzonego przez NBP są zwykle kilka razy droższe. W przypadku Banku Smart kosztują 15 zł.

Warto też dodać, że Sorbnet ma swoje ograniczenia czasowe, tzn. funkcjonuje jedynie w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 16. Konkurenci działają niemal non stop.

Przeczytaj także: Raport Cashless - przelewy ekspresowe kwiecień 2015 r.

Popularność przelewów ekspresowych w Polsce wciąż rośnie. Z raportu Cashless wynika, że w kwietniu tylko za pośrednictwem Blue Cash i Express Elixira Polacy wykonali ponad 300 tys. takich przelewów na łączną kwotę ponad 660 mln zł.

Jeżeli zaś chodzi o aplikację Banku Smart, warto odnotować, że znalazła się w niej jeszcze jedna nowość – możliwość ubiegania się o kredyt odnawialny w rachunku osobistym. W ten sposób bank dołączył do sporego już grona instytucji sprzedających kredyty przez smartfony.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies