Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Sorbnet dostępne w aplikacji Banku Smart

Nowa funkcja umożliwia wykonywanie przelewów ekspresowych niemal do wszystkich banków w Polsce

Po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej Banku Smart pojawiło się w niej kilka nowości. Ta, która szczególnie zwróciła moją uwagę, to przelewy w systemie Sorbnet. Wydaje mi się, że to pierwsza aplikacja mobilna na naszym rynku umożliwiająca przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem tego systemu. Klienci innych banków korzystają z niego, ale tylko w przypadku operacji przeprowadzanych za pośrednictwem internetowych systemów transakcyjnych.

smart sorbnet

Sorbnet to system prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Do niedawna jako jedyny w Polsce umożliwiał przeprowadzanie przelewów w czasie rzeczywistym. Dziś ma konkurencję w postaci prowadzonego przez Krajową Izbę Rozliczeniową Express Elixira oraz systemu Blue Cash trójmiejskiej spółki Blue Media.

Przeczytaj także: Śląski pożycza nowym klientom przez smartfony

Jednak Sorbnet wciąż ma przewagi nad dwoma konkurentami – korzysta z niego większość banków w Polsce. To oznacza, że za jego pośrednictwem można przesyłać pieniądze do większości jeżeli nie wszystkich użytkowników rachunków bankowych w naszym kraju. Blue Cash oraz Express Elixir działają tylko w wybranych bankach.

Niestety, za tę cechę Sorbneta trzeba zapłacić. O ile przelewy konkurentów kosztują średnio 5 zł, to transakcje za pośrednictwem systemu prowadzonego przez NBP są zwykle kilka razy droższe. W przypadku Banku Smart kosztują 15 zł.

Warto też dodać, że Sorbnet ma swoje ograniczenia czasowe, tzn. funkcjonuje jedynie w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 16. Konkurenci działają niemal non stop.

Przeczytaj także: Raport Cashless - przelewy ekspresowe kwiecień 2015 r.

Popularność przelewów ekspresowych w Polsce wciąż rośnie. Z raportu Cashless wynika, że w kwietniu tylko za pośrednictwem Blue Cash i Express Elixira Polacy wykonali ponad 300 tys. takich przelewów na łączną kwotę ponad 660 mln zł.

Jeżeli zaś chodzi o aplikację Banku Smart, warto odnotować, że znalazła się w niej jeszcze jedna nowość – możliwość ubiegania się o kredyt odnawialny w rachunku osobistym. W ten sposób bank dołączył do sporego już grona instytucji sprzedających kredyty przez smartfony.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies