Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec Monedo Pay. Operator usługi wymienia karty na Viabuy

Przedpłacona karta płatnicza Monedo Pay funkcjonowała na rynku od lata ubiegłego roku

Operator Monedo Pay poinformował dziś użytkowników, że z końcem września bieżącego roku wygasza usługę na polskim rynku. Jednocześnie klienci korzystający z Monedo Pay otrzymali propozycję używania w zamian konkurencyjnego rozwiązania Viabuy. Każdy, kto się na to zdecyduje, nie zapłaci za rejestrację w systemie oraz wydanie i używanie przez rok karty Mastercard. Aby skorzystać z oferty wystarczy wysłać mejla z nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym.

Przeczytajcie także: Monedo Pay - kolejny prepaid na polskim rynku

Monedo Pay to przedpłacona karta płatnicza Mastercard oraz połączony z nią internetowy serwis transakcyjny wraz z programem do zarządzania domowym budżetem. Na polskim rynku usługa zadebiutowała latem ubiegłego roku. Jej operatorem jest niemiecka firma Kreditech, która na polskim rynku znana jest bardziej dzięki marce Kredito24, pod jaką udzielane są pożyczki internetowe.

Natomiast start Monedo Pay od razu wzbudził wiele kontrowersji. Usługa umożliwiała zasilanie rachunku karty przy wykorzystaniu tzw. bezpośredniego dostępu do konta bankowego. W tym przypadku klient dokonuje przelewu ze swojego rachunku, do którego login i hasło podaje zewnętrznemu operatorowi płatności internetowych. Dokonywaniu tego typu transakcji przeciwna jest Komisja Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Tak za mandat zapłacicie kartą

Nie znam niestety przyczyn zamknięcia usługi Monedo Pay po zaledwie roku funkcjonowania na rynku. Próbuję zdobyć w tej sprawie komentarz przedstawicieli Kreditechu. Gdy tylko to się uda, zaktualizuję ten bądź napiszę kolejny tekst. Generalnie jednak jestem zaskoczony taką decyzją, bo wydawało mi się, że w obliczu zakazu oferowania kart przedpłaconych przez banki, instytucje niebankowe mają dużo szans na sukces na tym polu. Zwiększa je także perspektywa wejścia w życie dyrektywy PSD II, która ma ułatwić konkurowanie podmiotów trzecich z bankami na rynku usług finansowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies