Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przydatna nowość w aplikacji IKO. Już można w niej kupować ubezpieczenia podróżne

Bank dołącza w ten sposób do grupy kilku instytucji dystrybuujących polisy przez kanał mobilny

Najnowsza aktualizacja aplikacji IKO jaka pojawiła się właśnie w markecie Google Play, przynosi nowość, która może się przydać osobom często podróżującym. Od teraz korzystając z apki oferowanej przez PKO BP będą mogły kupować ubezpieczenia turystyczne. PKO BP dołącza w ten sposób do grupy kilku banków, których aplikacje pozwalają już na zakup polis podróżnych. Wśród nich są m.in. mBank czy BZ WBK.

Przeczytajcie także: Natychmiastowe pushe w aplikacji Orange Finanse

Jeżeli natomiast idzie o proces zakupu ubezpieczenia w IKO, to pod względem wygody korzystania ciężko mu zarzucić jakieś większe mankamenty. Polisy znajdują się w sekcji Mój Bank umieszczonej w dolnym menu apki. Po wyborze znajdującej się w tej sekcji zakładki Ubezpieczenia zobaczycie listę kupionych w PKO polis.

Jeśli nie macie żadnej, a chcielibyście nabyć, wystarczy kliknąć w niebieskie kółko z plusem. Jako że obecnie bank przez aplikację mobilną sprzedaje wyłącznie ubezpieczenia turystyczne, spowoduje to automatyczne wygenerowanie wniosku o taką właśnie polisę. Na jednej stronie wskazujecie cel i termin podróży, liczbę ubezpieczonych, wybieracie opcje dodatkowe itd. oraz rachunek, z którego pobrana ma zostać płatność. Wszystko zabiera ledwie kilka chwil. Podobnie działa to np. w mBanku.

Przeczytajcie także: ING udostępnił paragony w nowej aplikacji

Tymczasem IKO to jedna z trzech najlepiej ocenianych aplikacji bankowych na polskim rynku. Użytkownicy marketu Google Play przyznali jej ocenę na poziomie 4,6 gwiazdki w pięciopunktowej skali, podobnie jak aplikacjom Millennium i Orange Finanse. Nieco mniej, bo 4,5 gwiazdki, otrzymały rozwiązania oferowane przez BZ WBK i mBank. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies