Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Natychmiastowe powiadomienia o transakcjach trafiły do aplikacji Orange Finanse

To drobne, ale ważne usprawnienie. Dziwię się, że jeszcze nie wszystkie banki oferują to rozwiązanie

Po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej Orange Finanse jej użytkownicy znajdą nowość, a więc natychmiastowe powiadomienia o transakcjach. Każdy z nich w ustawieniach oprogramowania może wybrać, po jakich operacjach system ma wygenerować komunikat push. Mogą to być przelewy przychodzące, wychodzące, w tym wykonane za pośrednictwem systemu Blik oraz transakcje kartowe.

Przeczytajcie także: Masterpass już dostępny w aplikacji SkyCash

Wcześniej aplikacja OF pozwalała na generowanie komunikatów push z informacjami o wykonanych operacjach, ale z częstotliwością raz na godzinę. Natomiast powiadomienia natychmiastowe dają nie tylko większą wygodę korzystania z bankowości mobilnej (nie trzeba np. co chwilę uruchamiać apki, by sprawdzić czy pensja już wpłynęła na rachunek), ale zwiększają też bezpieczeństwo zgromadzonych na koncie środków. Dają bowiem możliwość szybkiej reakcji np. na wypadek transakcji fraudowych. Z tego powodu dziwię się, że nie we wszystkich aplikacjach bankowych takie rozwiązanie jest stosowane.

Przeczytajcie także: Revolut pozwoli wymieniać bitcoiny

Tymczasem aplikacja OF jest jedną z trzech najlepszych na polskim rynku obok tych oferowanych przez Millennium i PKO BP. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawionych przez użytkowników marketu Google Play. Apka OF, podobnie jak wymienione wyżej dwie pozostałe, uzyskuje notę na poziomie 4,6 gwiazdki. Co ciekawe nowa aplikacja siostrzanego mBanku ma notę odrobinę niższą – 4,5 gwiazdki. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies