Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Masterpass już dostępny w aplikacji SkyCash. Ale na razie połowicznie

Użytkownicy najnowszej wersji apki przy wykorzystaniu cyfrowego portfela Mastercarda mogą płacić za bilety komunikacji miejskiej

Kilka dni temu w aplikacji SkyCash pojawił się nowy instrument płatniczy, czyli Masterpass. To cyfrowy portfel oferowany przez Mastercarda i ułatwiający płatności w środowisku e-commerce i m-commerce. Dzięki niemu wprowadzając jednorazowo dane z plastiku później można dokonywać transakcji w sieci bez ponownego podawania takich informacji jak numer karty czy data jej ważności.

Przeczytajcie także: Revolut wymieni złote na bitcoiny

Jak powiedział mi prezes SkyCash Tomasz Krajewski na razie przy wykorzystaniu Masterpassa użytkownicy aplikacji mogą płacić jedynie za bilety komunikacji miejskiej. Nie opłacicie więc przy jego pomocy doładowania komórki, parkowania w płatnej strefie czy wejściówki do kina. Ponadto Masterpass jest dostępny w najnowszych wersjach aplikacji na telefony z systemami Android i iOS. Nie ma go w apce na Windows bo SkyCash zaprzestał już rozwoju aplikacji na ten system.

Przedstawiciel SkyCash deklaruje, że wprowadzone obecnie rozwiązanie nie jest docelowym i będzie ulepszane. Moim zdaniem powinno, jeśli operatorowi aplikacji zależałoby na większym wykorzystaniu Masterpassa. Obecnie łatwiej jest zapłacić za bilet nie z Masterpassem tylko w ciężar portmonetki SkyCash choć trzeba pamiętać o wcześniejszym jej zasileniu. Poza tym pomimo wielu prób nie znalazłem sposobu na zmianę raz powiązanego z aplikacją portfela na ten założony u innego dostawcy a chyba powinna być taka opcja.

Przeczytajcie także: Mastercard i mPay promują Masterpassa

Z Masterpassa mogą już także korzystać użytkownicy aplikacji mPay. Jej operator wraz z Mastercardem oferuje właśnie promocję. W jej ramach każdy bilet komunikacji miejskiej zakupiony w aplikacji mPay przy wykorzystaniu Masterpassa kosztuje tylko złotówkę. Promocja trwa do końca bieżącego roku. Więcej na jej temat możecie przeczytać w tekście, który znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies