Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank zwiększa funkcjonalność Android Pay. Nowości będą jeszcze w te wakacje

Z deklaracji przedstawicieli mBanku wynika, że jeszcze tego lata jego klienci będą mogli korzystać z Android Pay kartami Visy

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych za II kw. bieżącego roku szefostwo mBanku odniosło się do planów rozwoju aplikacji mobilnej w najbliższym czasie. Prezes instytucji Cezary Stypułkowski podkreślił, że aktualnie trwają prace nad udostępnieniem możliwości korzystania z płatności Android Pay kartami z logo Visa. Podtrzymano wcześniejszą deklarację, iż wdrożenie nastąpi jeszcze w te wakacje.

Przeczytajcie także: HCE visami Millennium już w sierpniu

Jak pewnie wiecie, już od kwietnia klienci mBanku mogą korzystać z Android Pay, ale pod warunkiem, że posiadają plastikową kartę Mastercarda. To oznacza, że duża część korzystających z usług tej instytucji od płatności mobilnych Google'a jest odciętych. Szacuje się, że mniej więcej 60 proc. posiadaczy kart mBanku ma plastik z logo Visy. Instytucja wciąż w tajemnicy utrzymuje liczbę klientów, która zdecydowała się na aktywację usługi Android Pay. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że na początku czerwca liczba ta przekroczyła 25 tys.

Przeczytajcie także: 75 tys. użytkowników Android Pay w Polsce

Tymczasem Cezary Stypułkowski skomentował także ostatnią decyzję mBanku o ujednoliceniu tabeli opłat i prowizji, która wiązała się z obniżką niektórych cen. A to wyjątkowe na polskim rynku, bo większość takich operacji oznacza raczej podwyżki. – Dokonujemy ciągłego przeglądu opłat i prowizji. Tam, gdzie ekonomia zmusza nas do podwyżek, podejmujemy takie decyzje. Ale są też usługi, których ceny możemy obniżyć i tak zrobiliśmy w tym przypadku. W przyszłości klienci mogą spodziewać się zarówno podwyżek jak i obniżek opłat – stwierdził prezes mBanku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies