Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
iTaxi wprowadza płatności mobilne

Teraz za kurs zamówiony przy pomocy aplikacji można zapłacić smartfonem

iTaxi to bezpłatna aplikacja, służąca do zamawiania taksówek. Dotąd za zamówiony w taki sposób kurs, użytkownik był jednak zobowiązany płacić w dość archaiczny sposób, czyli gotówką lub ewentualnie kartą. Od teraz to się zmienia.

Dzięki współpracy z międzynarodową firmą PayPal iTaxi wprowadza możliwość uiszczania opłaty bezpośrednio przez aplikację. Nowa funkcja dostępna jest po aktualizacji apki do wersji 2.0.

Przeczytaj także: Zbliża się przetarg roku w płatnościach mobilnych

Aby można było smartfonem rozliczyć kurs zamówiony przez iTaxi, trzeba najpierw „podpiąć” do niej kartę płatniczą. W tym celu należy podać numer karty, datę ważności, imię i nazwisko posiadacza oraz kod zabezpieczający. Dzięki temu jednak później, przy konieczności zapłaty za przejazd, do zrealizowania płatności wystarczać będzie zaakceptowanie kwoty wyświetlonej w aplikacji na smartfonie.

Twórcy iTaxi zapewniają, że transakcje są bezpieczne i nie wiążą się dla użytkowników z żadnymi kosztami. W razie uzasadnionych reklamacji deklarują zwrot podwójnej opłaty za przejazd. Zdaniem przedstawicieli iTaxi nowa funkcja pozwala nie tylko na podróżowanie bez portfela, ale także oszczędza czas, gdyż po dojeździe na miejsce nie ma na przykład potrzeby uruchamiania terminala do płatności kartami.

Przeczytaj także: PKO wprowadza prowizje za wypłaty gotówki Blikiem

Pomysł iTaxi to nie pierwszy eksperyment z płatnościami mobilnymi w taksówkach. Już kilka lat temu Citi Handlowy z jedną z warszawskich korporacji taksówkowych testował swoje rozwiązanie w tym zakresie, a więc Foto Kasę. Usługa nie sprawdziła się jednak ze względu na małe zainteresowanie ze strony użytkowników. Swój pomysł na płatności w taksówkach o nazwie Taxi360 rozwija też od dłuższego czasu firma Verifone.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies