Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Współpraca Banków Spółdzielczych Grupy SGB z First Data Polska w ramach upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej

W II kwartale 2017 r. ruszył Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej

Program, realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., jest skierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych i zakłada bezpłatne wyposażenie urzędów w terminale płatnicze POS oraz usługę WebPOS Paybynet. To dobra informacja nie tylko dla mieszkańców i urzędów, ale także dla banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Firma First Data Polska, właściciel marki Polcard, odpowiada za dostarczanie i obsługę terminali płatniczych w urzędach w ramach Programu.

– Jest nam niezmiernie miło, że Partnerem Programu jest First Data Polska, z którą od lat współpracujemy w wielu obszarach biznesowych - mówi Robert Tórz, dyrektor Departamentu Produktów Bankowych i Procedur. - Zauważamy coraz większe zainteresowanie rozwojem bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Ambasadorem tego trendu są również banki spółdzielcze, których nowoczesność oferty idzie w parze z ambicją aktywnego uczestnictwa w procesie upowszechniania rozwiązań cyfrowych na poziomie lokalnej administracji – dodaje Robert Tórz.

First Data Polska od lat wspiera sektor administracji publicznej we wdrażaniu płatności bezgotówkowych. Wprowadzenie terminali POS w kasie urzędu to ogromne ułatwienie dla mieszkańców dokonujących różnego rodzaju opłat. Przede wszystkim skraca się czas obsługi klienta, który nie musi już szukać najbliższego bankomatu, żeby wypłacić gotówkę – mówi Elżbieta Burliga, dyrektor ds. Rozwoju Rynku z First Data.

Program zakłada dostępność dla każdego urzędu od 1 do 2 (w zależności od wielkości jednostki) bezpłatnych terminali POS. Dzięki współpracy strategicznej Spółdzielczej Grupy Bankowej z First Data Polska, przygotowana została również oferta dla urzędów, które chciałyby zainstalować w swoich siedzibach więcej terminali. Oferta dostępna jest w większości Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej.

– Kolejny raz udowadniamy, że jako Banki Spółdzielcze SGB wspieramy społeczeństwo w świadomym i bezpiecznym korzystaniu z narzędzi służących upowszechnianiu obrotu bezgotówkowego w Polsce – podsumowuje Robert Tórz.

Piotr Wichowski, dyrektor Linii biznesowej płatności kartowe w KIR dodaje: - Z obserwacji poczynionych w pierwszych miesiącach trwania Programu wynika, że gotowość do korzystania z płatności bezgotówkowych nie jest w żaden sposób skorelowana z położeniem geograficznym, wielkością miejscowości, czy rodzajem urzędu. Społeczności małych miejscowości są dokładnie tak samo zainteresowane dostępem do nowoczesnych form płatności, jak mieszkańcy dużych miast. Dlatego ważne jest zaangażowanie banków spółdzielczych w proces rozwoju i upowszechniania bezgotówkowych instrumentów płatniczych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies