Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba bankomatów spada drugi kwartał z rzędu. Raport Cashless za II kw. 2017 r.

Większość operatorów zredukowała liczbę bankomatów. Najszybciej rośnie sieć Planet Cash

Z danych udostępnionych mi przez operatorów sieci bankomatowych w Polsce wynika, że na koniec II kw. mieli oni 22963 urządzenia. To o 19 mniej niż w marcu. Był to więc drugi kwartał z rzędu, gdy liczba bankomatów zmniejszyła się. Natomiast w stosunku rocznym sieć urosła o 188 maszyn. Na koniec czerwca ubiegłego roku na polskim rynku było 22775 bankomatów.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba wpłatomatów

Większość operatorów w II kw. zredukowała liczbę obsługiwanych przez siebie urządzeń. Najmocniej BPS oraz Euronet. Nie przeszkodziło to jednak temu drugiemu pozostać liderem polskiego rynku – na koniec czerwca jego sieć liczyła 7436 bankomatów. Duża część z nich, a więc 1463 urządzenia, to maszyny w oddziałach banków współpracujących. Są wśród nich Alior, BOŚ, Credit Agricole, Deutsche Bank, Idea, Plus i Raiffeisen Polbank.

Drugą pod względem liczebności siecią bankomatową zarządzał na koniec czerwca PKO BP – miał 3173 urządzenia. To o 22 więcej niż w marcu. Z kolei trzecią pod względem liczby bankomatów siecią w Polsce zarządza firma IT Card. Jej urządzeń z logo Planet Cash w czerwcu było 2562. To o 97 więcej niż na koniec marca i o 347 więcej niż w czerwcu 2016 r. Planet Cash to obecnie najszybciej rosnąca sieć bankomatowa w Polsce. Podobnie jak w przypadku Euronetu także i część bankomatów IT Card to urządzenia współpracujących banków ING, BPS i BGŻ BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Planet Cash promuje ubezpieczenia turystyczne

W poniższej tabeli możecie zobaczyć statystyki dotyczące poszczególnych sieci bankomatowych. W ostatniej kolumnie znajdziecie także liczbę urządzeń, z których gotówkę można wypłacić za pośrednictwem systemu Blik. Takich bankomatów jest już 15448. Są to maszyny banków – uczestników systemu Blik oraz Euronetu i Planet Cash.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies