Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polisę w bankomacie kupicie z rabatem. Nowa promocja w urządzeniach Planet Cash

Z rabatu można skorzystać w jednej z 1300 maszyn z logo Planet Cash lub w internecie

Jak pewnie wiecie od kilku miesięcy w bankomatach Planet Cash można już kupować ubezpieczenia. W ok. 1300 maszynach funkcjonujących m.in. na warszawskim lotnisku na Okęciu dostępne są polisy turystyczne. Operator bankomatów właśnie rozpoczął ich promocję. Klienci, którzy korzystając z urządzeń Planet Cash zdecydują się kupić ubezpieczenie turystyczne w TU Europa otrzymają 10 proc. rabatu. Zniżka zostanie naliczona automatycznie przy zakupie polisy. Można z niej także skorzystać na stronie internetowej kioskpolis.pl, wpisując kod rabatowy "planetcash".

Przeczytajcie także: Yanosik rozwija ubezpieczeniowy projekt YU

Jak sądzę oferta ubezpieczeń turystycznych w bankomatach jest kierowana przede wszystkim do tych podróżnych, którzy nie są jeszcze gotowi na korzystanie z usług finansowych na smartfonach. Polisy tego rodzaju są już bowiem dostępne w aplikacjach bankowych czy u operatorów płatności mobilnych, takich jak np. SkyCash. Adam Matyaszek, wiceprezes zarządzającej siecią Planet Cash firmy IT Card podkreśla, że możliwość zakupu polisy w jej urządzeniach nie jest powiązana z koniecznością wypłaty gotówki.

Natomiast sprzedaż ubezpieczeń zaczyna być ciekawym sposobem na zwiększenie transakcyjności bankomatów. Ze statystyk Narodowego Banku Polskiego wynika, że liczba wypłat gotówki, czyli najważniejszego elementu biznesu bankomatowego, zmniejsza się. Naturalnym sposobem rozwoju operatorów bankomatów jest w tej sytuacji inwestycja we wpłatomaty (liczba depozytów gotówkowych dynamicznie rośnie) oraz szukanie nowych możliwości, jaką jest właśnie np. sprzedaż ubezpieczeń. Wkrótce Planet Cash zyska naśladowcę, bo sprzedaż polis turystycznych zamierza rozpocząć także Euronet. Więcej na ten temat w tekście, który znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Bankomatów w Polsce cały czas przybywa

Natomiast w wybranych bankomatach Planet Cash możecie już także kupić ubezpieczenia komunikacyjne. Wprowadzanie danych potrzebnych do zawarcia umowy ułatwiają czytniki, przy pomocy których skanuje się kod Aztec z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Planet Cash to druga niezależna od banków sieć bankomatów w Polsce. Z najnowszego raportu Cashless wynika, że na koniec marca liczyła 2465 bankomatów oraz ponad 300 wpłatomatów.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies