Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet rozwija przekaz bankomatowy. Będzie można go zrealizować bez użycia karty

To pomysł firmy na to, jak dodatkowo wykorzystać wpłatomaty

Przekaz bankomatowy to usługa, która w ofercie Euronetu jest już od ponad roku. Umożliwia klientom przesyłanie pieniędzy pomiędzy bankomatami. Odbiorca nie potrzebuje karty do tego, aby odebrać gotówkę. Podaje tylko swój Pesel, numer transakcji otrzymany od nadawcy przekazu oraz kod PIN wysyłany na jego komórkę.

Przeczytajcie także: Wariacja na temat moneybacku w T-Mobile

Obecnie jednak nadawca, aby wykonać transakcję, musi skorzystać z karty płatniczej. To rachunek karty obciążany jest bowiem kwotą wysyłaną do odbiorcy przekazu. Wkrótce to się zmieni. Euronet chce wykorzystać do realizacji przekazów sieć swoich wpłatomatów i urządzeń dwu funkcyjnych. Dzięki temu przekazy będzie można nadawać gotówką. Prace nad wdrożeniem trwają. Nowa funkcja ma zostać udostępniona klientom wkrótce.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank wprowadził 3D Secure

Najnowszy pomysł Euronetu to w mojej ocenie kolejny argument za tym, że potencjał bankomatów jako urządzeń do prostych wypłat gotówki zaczyna się wyczerpywać. Operatorzy bankomatów szukają nowych sposobów na to, jak na nich zarabiać, a wpłaty zdają się być najlepszym z nich. Ze statystyk Narodowego Banku Polskiego wynika, że o ile liczba wypłat gotówki z bankomatów zaczyna spadać, to transakcji depozytowych szybko przybywa. Podobnie jak samych wpłatomatów. Z raportu Cashless wynika, że w I kw. bieżącego roku w Polsce zainstalowano ponad 200 nowych urządzeń tego typu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies