Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce duże zmiany w aplikacji Pekao

Aktualizacja ma być gotowa za kilka tygodni

Niedawno pisałem, że Pekao będzie kolejnym bankiem, który zaoferuje w aplikacji mobilnej kredyty. Podobnie jak u konkurencji także i tu skorzystać z tej propozycji będą mogli wybrani klienci, dla których wcześniej bank wykona tzw. prescoring, czyli wyliczy im zdolność kredytową.

Przeczytaj także: Flexia - nowa karta kredytowa od Pekao

Ale to nie jedyna nowość, która czeka użytkowników aplikacji mobilnej Pekao. Podczas jej aktualizacji, której należy spodziewać się w wakacje, klienci zyskają nowy sposób logowania. Dziś, aby to zrobić, muszą podać numer klienta a następnie uzupełnić maskowane hasło alfanumeryczne. To rozwiązanie bezpieczne, ale mało wygodne.

Bank chce więc uprościć ten proces nie komplikując jednak aktywacji urządzenia. Tak jak stało się np. w aplikacji mBanku: zalogować się można szybko, ale najpierw używając innego kanału kontaktu z bankiem trzeba autoryzować smartfona.

Przeczytaj także: Pekao też będzie mieć mobilnego pay by linka

Z moich informacji wynika więc, że po aktualizacji aplikacji klienci Pekao nie będą musieli w procesie logowania podawać numeru identyfikującego, ale hasło alfanumeryczne pozostanie. To kompromis między wygodą a bezpieczeństwem.

Pekao szykuje się również do dużej zmiany, jeżeli chodzi o PeoPay. To aplikacja płatnicza, która obecnie jako jedyna na polskim rynku umożliwia płatności zbliżeniowe kartą z danymi przechowywanymi w chmurze obliczeniowej, czyli HCE. Najbliższa aktualizacja PeoPay ma przynieść możliwość wykonywania transakcji w trybie offline, czyli bez aktywnego połączenia z internetem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies