Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prezes się zmienia, polityka cenowa pozostaje. Alior znowu podnosi opłaty

Tym razem podwyżki cen dotkną firmowych klientów banku kierowanego jeszcze przez Wojciecha Sobieraja

Dużo ostatnio piszę o Aliorze, ale to dlatego, że sporo w tym banku się teraz dzieje. Wczoraj instytucja opublikowała komunikat dotyczący rezygnacji prezesa Wojciecha Sobieraja z kandydowania na następną kadencję. To niemałe zaskoczenie bo Alior to przecież jego dziecko. Natomiast to, co zobaczyłem dziś w skrzynce odbiorczej w serwisie transakcyjnym Aliora, nie jest już niczym nowym. Bank informuje o kolejnej w ostatnim czasie zmianie tabeli opłat i prowizji, jak zwykle w jego wypadku niekorzystnej dla klientów. Tym razem podwyżki cen dotkną klientów firmowych.

Przeczytajcie także: Wideoweryfikacja już działa w Aliorze

I tak firmy nieprowadzące ksiąg rachunkowych zapłacą nie jak dotąd 20 a 30 zł za wydanie drugiej i kolejnych kart debetowych do rachunku. Bank wprowadza także dodatkową opłatę miesięczną w wysokości 6 zł za korzystanie z kart Mastercard Business, Mastercard Business Travel oraz Mastercard Business Debit. Z 5 zł do 6 zł rośnie też opłata dodatkowa za korzystanie z karty Mastercard World Business. Opłaty nie będą pobierane, jeżeli liczba rozliczonych transakcji bezgotówkowych wykonanych plastikiem wyniesie min. cztery w miesiącu.

Ponadto Alior podnosi z 3 proc. min. 8 zł do 4 proc. min. 12 zł prowizję z tytułu wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Wprowadza też jeszcze jedną nową prowizję a mianowicie od transakcji bezgotówkowych kartami za granicą. Wyniesie ona 3 proc. od kwoty wykonanych płatności. Do tej pory transakcje takie nie były obciążone dodatkowymi kosztami. Natomiast klientom biznesowym prowadzącym księgi rachunkowe Alior zafundował nową opłatę w wysokości 50 groszy za przelew wewnętrzny zlecony przez internet.

Przeczytajcie także: Euro Bank podnosi ceny

Ze zmianami cen muszą liczyć się także mikrofirmy, przeniesione z BPH. W ich wypadku pojawi się opłata za kartę debetową w wysokości 3 zł miesięcznie oraz opłata za wypłatę z bankomatu Planet Cash w wysokości 2 zł. Do tej wysokości wzrośnie też opłata za skorzystanie z bankomatu Euronet, a podjęcie gotówki z innych maszyn w kraju kosztować będzie 3 proc., min. 5 zł. Wszyscy klienci firmowi Aliora muszą się też liczyć z masą zmian opłat i prowizji w zakresie kredytów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies