Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Życie mieszkańców Rybnika będzie łatwiejsze. Ogłoszono start nowego systemu płatności za bilety

Rozwiązanie wzorowane na londyńskim na razie będzie działać w niektórych autobusach. Docelowo obejmie całą komunikację w mieście

O tym, że Rybnik będzie kolejnym polskim miastem, w którym za przejazd autobusem można płacić kartą bez drukowania biletu, wiadomo od jakiegoś czasu. MCX Systems, firma wdrażająca to rozwiązanie, chwaliła się tym kilka tygodni temu w komunikacie prasowym. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Dziś uruchomienie projektu oficjalnie ogłoszono, a przy tej okazji podano kilka nowych informacji.

Przeczytajcie także: Rybnik wyprzedził Warszawę i Wrocław

Nowy sposób płacenia za przejazd komunikacją miejską będzie na razie działać w 16 autobusach. Do końca czerwca ich liczba zostanie zwiększona do 35. O tym, że w danym autobusie można zrealizować płatność kartą, informuje naklejka z hasłem "Jazda na kartę". Docelowo możliwość płatności zbliżeniowej powinna być dostępna we wszystkich autobusach obsługujących rybnicką komunikację. W przyszłości rybnicki system ma ewoluować w kierunku rozwiązania zwanego check in – check out. W tym wypadku pasażer zbliża kartę przy wejściu i wyjściu z pojazdu, dzięki czemu płaci za faktyczny czas podróży czy przebyty odcinek trasy.

Przeczytajcie także: Świebodzice są jak Londyn

MCX Systems podobne rozwiązanie do rybnickiego wprowadziła już wcześniej w Świebodzicach. Natomiast konkurencyjny system oferuje Mennica Polska. Działa on już w Jaworznie, a testowany jest w Łodzi. Do wdrożenia podobnych rozwiązań przymierzają się inne polskie miasta, także te największe. Wśród nich są m.in. Wrocław i Warszawa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies