Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tego chyba jeszcze nie grali. Hakerzy zainfekowali terminale płatnicze i kradli dane kart

Złośliwe oprogramowanie wykryto w POS-ach jednej z amerykańskich sieci restauracji

Celem hakerów najczęściej są komputery osobiste czy smartfony. Ale nie ma sprzętu elektronicznego połączonego z internetem, który można uznać za całkowicie odporny na cyberataki. Pokazała to głośna ostatnio kampania WannaCry w trakcie której złośliwym oprogramowaniem zarażone zostały nawet wyświetlacze reklamowe w sklepach odzieżowych. Natomiast przypadek pewnej amerykańskiej sieci restauracji dowodzi, że celem hakerów w łatwy sposób mogą stać się także terminale płatnicze.

Przeczytajcie także: Hasła SMS-owe skompromitowane

Mowa o firmie Chipotle Mexican Grill. Firma posiada lokale nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Kanadzie oraz w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Z informacji podanych przez serwis Finextra wynika, że malware wykryto na razie wyłącznie w terminalach płatniczych używanych w restauracjach tej sieci zlokalizowanych na terenie USA. Jak podaje portal, złośliwe oprogramowanie umożliwiało kradzież danych kart używanych do transakcji na zainfekowanych POS-ach.

Przeczytajcie także: Policja ostrzega przed nowym oszustwem

Chipotle przyznało, że malware rozprzestrzeniał się na terminalach w niemal wszystkich stanach USA w okresie od 24 marca do 18 kwietnia bieżącego roku. Dzięki niemu hakerzy mogli mieć dostęp do imienia i nazwiska użytkownika karty, jej numeru, daty ważności i kodów weryfikacyjnych. Jeżeli przypadkowo byliście ostatnio w Stanach i jedliście w lokalu Chipotle, uważnie śledźcie historię swoich transakcji w poszukiwaniu podejrzanych płatności. Chipotle podało, że złośliwe oprogramowanie usunięto już z POS-ów. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób się tam znalazło.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies