Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak będą wyglądać terminale płatnicze nowej generacji

Ale nie sam wygląd tych urządzeń jest najważniejszy, lecz możliwości jakie daje zainstalowany na nich nowy system operacyjny

Telium Tetra. Tak nazywa się system operacyjny, na którym działać będą nowe terminale Ingenico. Polskie biuro tej firmy na razie wstrzymuje się z udzielaniem szczegółowych informacji na temat tego projektu. Wiadomo, że prezentacja możliwości nowych terminali i systemu operacyjnego ma się odbyć w naszym kraju jesienią.

Przeczytaj także: Tak wygląda smart terminal Poynt

Jednak już teraz sporo informacji na temat projektu Telium Tetra można znaleźć na stronie internetowej centrali Ingenico. TT to system operacyjny przeznaczony dla terminali płatniczych, który można porównać do systemu operacyjnego Android czy iOS dla smartfonów. Dzięki niemu na każdym terminalu będzie można instalować różne aplikacje, w zależności od potrzeb danego punktu handlowo-usługowego czy branży, w której on działa.

Możliwość wgrywania właściwie dowolnego oprogramowania zewnętrznego nie zagrozi jednak bezpieczeństwu transakcji. Za procesowanie płatności odpowiadać bowiem będzie moduł odseparowany od reszty urządzenia, do którego aplikacje nie będą miały dostępu.

telium crop

Terminale będą wyposażone w kolorowe, dotykowe wyświetlacze, kamerę i oczywiście moduł do przyjmowania płatności zbliżeniowych oraz stykowych. Co ważne dla dostawców oprogramowania będą przygotowane w standardzie HTML5.

Przeczytaj także: Banki rozdają mPos-y

Nad nową generacją urządzeń płatniczych pracuje również największy konkurent Ingenico – firma Verifone. Na razie nie wiem, kiedy trafią one na rynek. Póki co Verifone zaprezentowała nową wersję swojego flagowego terminala – PINpada 1000SE.

pinpad verifone

Zdaniem Verifone unowocześniona konstrukcja nowego PINpada sprawia, że urządzenie jest bardziej kompaktowe, lepiej leży w dłoni i jest wytrzymalsze. Ma powiększone klawisze, które ułatwiają wprowadzanie kodu PIN, a dodatkowa ramka dookoła wyświetlacza sprawia, że jest bardziej zabezpieczony przed zarysowaniami podczas codziennego użytkowania w sklepach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies