Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na zagraniczne wyjazdy służbowe zabieracie karty, ale korzystacie z nich rzadko

Tylko co dziesiąta osoba uczestnicząca w badaniu MEC płaciła firmowym plastikiem podczas podróży biznesowej 

Prawie jedna trzecia Polaków wyjeżdżających służbowo za granicę uznała korzystanie z firmowej karty za najwygodniejszy sposób dokonywania płatności podczas takich wyjazdów – wynika z badania MEC Analytics & Insight przeprowadzonego na zlecenie Visa.

Ponad połowa badanych uważa, że płatności kartą są bezpieczniejsze niż regulowanie rachunków gotówką. 90 proc. ankietowanych przyznało, że podróżując zawsze zabiera ze sobą kartę płatniczą, służbową lub prywatną.

Przeczytajcie także: Visa Checkout we wszystkich sklepach z PayU

W tym kontekście mogą dziwić odpowiedzi ankietowanych na kolejne pytania. Pomimo optymistycznego nastawienia podróżujących służbowo do kart płatniczych, jedynie co dziesiąty z nich deklaruje, że płaci kartą firmową podczas takiego wyjazdu.

Natomiast ponad jedna czwarta badanych zdecydowała się na dokonywanie płatności kartą prywatną a nie służbową. Dlaczego? Prawie 40 proc. ankietowanych zadeklarowało, że płaciłoby służbową kartą częściej, gdyby ich firma zmieniła politykę finansową lub pracodawca wyraźnie zachęcił do takiego działania.

Przeczytajcie także: Mastercard sfinalizował przejęcie VocaLink

Firmy traktują po macoszemu karty, mimo że ułatwiają one rozliczanie służbowych wydatków np. poprzez indywidualne konfigurowanie.

- Przykładowo, przedsiębiorca może zarządzać kartą wydaną w ręce pracownika ograniczając wysokość kwoty możliwej do wydania oraz umożliwiając działanie karty tylko w określonym czasie – np. od poniedziałku do piątku, dla konkretnej kategorii wydatków – np. tylko na stacjach paliw lub w określonym kraju – tłumaczy Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Badanie preferencji płatniczych Polaków podczas zagranicznych podróży służbowych zostało przeprowadzone wśród 330 osób, które posiadają kartę płatniczą i w ciągu poprzedzających 12 miesięcy co najmniej raz wyjechały służbowo za granicę.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies