Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkownicy aplikacji mobilnej Getinu już mogą logować się odciskiem palca. Także na Androidach

Najnowsza aktualizacja apki od tej instytucji przynosi jeszcze kilka drobniejszych zmian

Logowanie odciskiem palca to standard w aplikacjach bankowych w wersji na telefony marki iPhone. Ale na te z Androidem już nie. Umożliwiając biometryczne logowanie do aplikacji użytkownikom smartfonów z tym systemem Getin dołączył do dość skromnego na razie grona instytucji, które już się na to zdecydowały. O ile dobrze pamiętam, są wśród nich na razie Millennium, PKO BP, Citi Handlowy i od niedawna mBank.

Przeczytajcie także: Już nie boicie się banku w komórce

Z tego co wiem, fakt, że banki dość ostrożnie podchodzą do biometrii np. na samsungach czy huaweiach, spowodowany jest obawami o bezpieczeństwo. Kilka lat temu głośno było o przypadku jednego z modeli Samsunga oraz starszej wersji Androida - eksperci od zabezpieczeń stwierdzili możliwość przechwycenia przez hakerów danych ze skanem linii papilarnych, zanim trafią one do tzw. bezpiecznego miejsca w smartfonie. Stąd np. klienci PKO czy mBanku nie mogą logować się odciskiem palca do aplikacji z niektórych koreańskich smartfonów mimo tego, że mają one czytniki odcisku palca.

Przeczytajcie także: Apple Pay może pojawić się w Polsce drogą okrężną

Natomiast wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Getinu dostaniecie też dwie inne nowości. Pierwsza z nich to możliwość wykonywania z poziomu apki przelewów do ZUS-u i urzędów skarbowych. Zyskacie również możliwość generowania kodów Blik bez konieczności logowania do aplikacji. Nowości te są dostępne także dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym iOS.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies