Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany we władzach spółki zarządzającej Blikiem. Piotr Puchalski przewodniczącym rady nadzorczej

Przedstawiciel mBanku zastąpił na tym stanowisku Tomasza Niewiedziała z BZ WBK

Na stronie internetowej Polskiego Standardu Płatności, spółki zarządzającej Blikiem, w sekcji dotyczącej władz firmy, jako przewodniczący jej rady nadzorczej wciąż widnieje Tomasz Niewiedział. Ale od mniej więcej miesiąca to już nieaktualne, bo na tym stanowisku zastąpił go Piotr Puchalski z mBanku. Doniósł o tym Grzegorz Długosz, prezes PSP podczas zakończonej w miniony poniedziałek w Warszawie konferencji Payment Meeting.

Przeczytajcie także: Mieczysław Groszek pokieruje terminalizacją

Z przekazanych informacji wynika, że zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej PSP nie jest efektem złej oceny pracy dotychczasowego jej szefa. Ponoć już w momencie ukonstytuowania się tego gremium ponad dwa lata temu założono, że stanowisko przewodniczącego będzie rotacyjne i będą je zajmować po kolei poszczególni członkowie rady. Tomasz Niewiedział wciąż więc zasiada w organie nadzorczym PSP. Są tam także przedstawiciele pozostałych banków założycieli Blika, a wśród nich m.in. Ricardo Campos z Millennium czy Jakub Grzechnik z PKO BP.

Przeczytajcie także: Sylwia Bilska we władzach spółki Dotpay

Natomiast Piotr Puchalski na co dzień pracuje w mBanku, gdzie jest dyrektorem departamentu odpowiedzialnym m.in. za strategię, akwizycję klientów i ofertę w zakresie rachunków bieżących, kart i płatności. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach związanych ze sprzedażą i marketingiem, m.in. w grupie LOT czy firmie ABM. W RN PSP zasiada od 2015 roku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies