Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wyobrażacie sobie oddział banku w pociągu? Oto oryginalny pomysł marketingowy Idea Banku

Pierwszy Idea Hub Express już kursuje na trasie Warszawa-Poznań. Wkrótce wagonem bankowym będzie można także dojechać do Krakowa i Wrocławia

Idea Hub to koncepcja oddziału bankowego, przypominającego bardziej kawiarnie niż tradycyjne placówki bankowe. Można tu przyjść, aby popracować, czy umówić się z kontrahentem. Można też korzystać z urządzeń biurowych, jak skaner czy drukarka i podłączyć się do internetu, a wszystko jest gratis. Ponoć drobni przedsiębiorcy Idea Huby bardzo sobie cenią. Instytucja chwali się, że do darmowych biur przychodziło tak wiele osób, że w półtora roku po ich otwarciu, trzeba było ograniczyć liczbę wpuszczanych tam osób tylko do tych, które posiadają w Idea Banku jakikolwiek rachunek.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza nowy serwis CompanyNet

Natomiast z badania przeprowadzonego przez Idea Bank wśród klientów wyszło, że ponad 80 proc. z nich podróżuje służbowo, a w pociągach i samolotach spędzają średnio dwa dni w tygodniu. Stąd wziął się pomysł, by zapewnić im odpowiednie warunki pracy, podobne do tych ze stacjonarnych hubów, także w podróży. Dlatego wczoraj do placówek banku dołączył pierwszy hub mobilny, utworzony w wagonie kolejowym przerobionym na mini salę konferencyjną.

Jak widzicie, wagon został przystosowany do pracy biurowej, jest wyposażony w stół, krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Tak jak w stacjonarnych placówkach podróżni mają tu do dyspozycji drukarkę oraz skaner, ładowarki do telefonów oraz łącze internetowe. Mogą też się napić kawy oraz przeczytać codzienną prasę.

Wagon kursuje obecnie na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa. Można do niego wejść z ważnym biletem na przejazd pociągiem i nie trzeba być klientem Idea Banku, chociaż oni mają mieć pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc. Część z nich pojedzie zresztą za darmo, bo w hubach Idea Banku w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu można odebrać voucher, który uprawnia do przejazdu na wybranej trasie bez opłat, ale tylko w tym wagonie. Bank deklaruje, że na każdy pociąg dysponuje 16 takimi wejściówkami.

To na razie pilotaż, który potrwa 3 miesiące. Bank pożyczył od PKP Intercity tylko jeden wagon konferencyjny, więc w kwietniu Idea Hub Express będzie kursował z Warszawy do Poznania, w maju z Warszawy do Krakowa, a w czerwcu z Warszawy do Wrocławia. Pociągi wyjeżdżają w godzinach porannych i wracają do stolicy wieczorem.

Bank liczy, że dzięki temu projektowi uda mu się dotrzeć do nowych klientów oraz zlojalizować obecnych. W mobilnym oddziale Idea nie będzie jednak prowadzona intensywna sprzedaż. Co najwyżej będzie można założyć rachunek. Innych usług finansowych Idea Bank raczej świadczyć w nim nie będzie.

Przeczytajcie także: TMUB kończą prace nad nowym systemem

W nowszych składach użytkowanych przez PKP Intercity od dawna są gniazdka z prądem, stoliki do pracy z laptopem oraz bezprzewodowy internet. Zastanawiam się zatem jaka jest wartość dodana w Idea Hub Express i czym bank chce przyciągnąć klientów. Czy wąski wagon, do którego teoretycznie może wejść każdy, jest wymarzonym miejscem, by pokazywać współpracownikowi lub kontrahentowi biznesową prezentację? Pewnym atutem mogą być darmowe przejazdy oraz dodatkowe miejsca do siedzenia, gdy pociąg okazałby się bardzo zatłoczony.

Natomiast projekt Idea Hub Express jest konsekwentnym i być może udanym przedsięwzięciem marketingowym, pokazującym, że po hubach czy mobilnych wpłatomatach, bank ciągle jeszcze ma pomysły, by ciekawie odróżnić się od konkurencji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies