Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay już dostępny w aplikacji mobilnej Allegro

Nową metodę płatności zyskacie po zaktualizowaniu apki do jej najnowszej wersji

O tym, że Android Pay wkrótce pojawi się w aplikacji mobilnej największej platformy handlu internetowego w Polsce, wiadomo od jesieni ubiegłego roku. Kilka dni temu biuro prasowe Allegro podało, że już testuje to rozwiązanie, a część klientów dostała do niego dostęp na próbę. Natomiast od dziś przy pomocy Android Pay mogą płacić już wszyscy użytkownicy apki Allegro na telefonach z systemem operacyjnym Android.

Przeczytajcie także: Start EnveloBanku w połowie roku

– Już za kilka miesięcy połowa ruchu na Allegro będzie pochodziła z urządzeń mobilnych, dlatego robimy wszystko, aby mobilne zakupy w naszym serwisie były jak najbardziej dopasowane do oczekiwań klientów. Smartfony i tablety z systemem Android dominują na rynku, i z tej perspektywy udostępnienie płatności Android Pay jest istotnym udogodnieniem dla klientów. Korzystając na Allegro z mobilnych płatności wbudowanych w system Android zyskają przede wszystkim czas i wygodę – mówi Piotr Szybiak, członek zarządu Allegro.

Android Pay to rozwiązanie umożliwiające dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych telefonami wyposażonymi w technologię zbliżeniową NFC. Pozwala też na płatności w sklepach internetowych oferujących aplikacje mobilne. W Polsce z Android Pay mogą już korzystać użytkownicy apki Ubera. Teraz dołączą do nich także klienci Allegro.

Przeczytajcie także: mBank kończy pilota Mobilnej autoryzacji

Tymczasem Android Pay oferuje coraz więcej banków z Polski. Rano mogliście się dowiedzieć z serwisu Cashless, że wkrótce swoje karty będą mogli powiązać z tym systemem klienci Getin Banku. Wcześniej deklaracje chęci udostępnienia takiej możliwości posiadaczom wydanych przez siebie plastików złożyli przedstawiciele mBanku, Euro Banku i ING. Dziś dostęp do usługi mają już klienci Aliora, BZ WBK, T-Mobile Usług Bankowych i Nest.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies