Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja BGŻ BNP Paribas jeszcze przed wakacjami

Wprowadzając nowe rozwiązanie instytucja chce dołączyć do krajowej czołówki w segmencie bankowości mobilnej

O ile można powiedzieć o BGŻ BNP Paribas, że pod względem wartości aktywów czy wydanych kart kredytowych mieści się w pierwszej dziesiątce a nawet piątce największych banków w Polsce, o tyle pod względem funkcjonalności aplikacji mobilnej do liderów bardzo mu daleko. Ma to się jednak zmienić już za kilka miesięcy, a pomóc w tym ma nowa bankowość mobilna.

Przeczytajcie także: Drugi bank wprowadza wpłaty Blikiem

Tomasz Bogus, prezes BGŻ BNP Paribas zapowiedział na wczorajszej konferencji prasowej, że jeszcze przed wakacjami klienci banku dostaną do dyspozycji nowoczesną aplikację mobilną kolejnej generacji. Wśród funkcji, jakie się w niej znajdą, będą m.in. płatności Blik oraz biometria odcisku palca, pozwalająca na łatwe i szybkie logowanie. Jednocześnie bank zamierza wprowadzić możliwość podpinania wydanych przez siebie kart do aplikacji płatniczej Android Pay.

Jak może pamiętacie, w pewnym momencie BGŻ BNP Paribas pracował nad aplikacją płatniczą, oddzielną od bankowości mobilnej, która miała pozwalać na transakcje w technologii HCE. Z informacji przekazanych mi przez Piotra Marciniaka, dyrektora zarządzającego pionem bankowości internetowej w BGŻ BNP Paribas, wynika, że bank zdecydował jednak o zmianie strategii w tym zakresie i rezygnacji z wprowadzania oddzielnej apki płatniczej. Projekt został poszerzony o funkcje pełnej bankowości mobilnej.

Przeczytajcie także: Zbliża się duża aktualizacja IKO

Natomiast jeśli idzie o zbliżeniowe płatności mobilne w technologii HCE, to stały się one standardem na polskim rynku. Za pośrednictwem własnej aplikacji lub Android Pay rozwiązanie takie oferuje już kilkanaście banków. Wśród nich nie ma już tylko, oprócz BGŻ BNP Paribas, także Credit Agricole, Citi Handlowego i mBanku. Ten ostatni deklaruje, że wprowadzi nowe, mobilne płatności zbliżeniowe jeszcze w tym roku, ale konkretnego terminu wdrożenia nie zdradza.

A jeśli chcielibyście założyć konto w BGŻ BNP Paribas kliknijcie tutaj

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies