Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
YouTube w biznesie płatniczym też może się przydać. Ciekawy projekt First Daty

Wideo instrukcje zamieszczone w internecie umożliwiają nowym pracownikom szybką naukę obsługi terminala

Większość kasjerów w hipemarkecie czy sprzedawców w małym osiedlowym sklepie powie Wam, że obsługa terminala płatniczego to żadna filozofia. I pewnie będą mieli rację. Założę się jednak, że nie potrafilibyście przyjąć płatności kartą, jeśli nikt nie pokaże Wam wcześniej, jak to się robi. Takie szybkie szkolenie zazwyczaj przeprowadza serwisant, który instaluje terminal w nowym miejscu.

Przeczytajcie także: Za Dużego Lotka zapłacicie kartą

A jeżeli serwisanta nie będzie, ponieważ terminal jest dostarczany przez kuriera i akceptant zamierza zainstalować urządzenie samodzielnie? Na pomysł jak to rozwiązać, wpadła spółka First Data, właściciel marki PolCard. – Udostępniliśmy na naszym kanale w serwisie YouTube kompleksowe wideo instrukcje obsługi terminala płatniczego. Zestaw filmów instruktażowych ułatwia jego uruchomienie i przyspiesza szkolenie nowych pracowników – mówi Damian Zapłata, prezes FDP.

Przeczytajcie także: Już są terminale na stacjach Veturilo

Filmy zostały przygotowane w taki sposób, by łatwo je można było odtwarzać na urządzeniach mobilnych. Wygodnie ogląda się je nie tylko na komputerach, ale także na tabletach czy smartfonach. Zdaniem przedstawiciela FDP wideo instrukcje powstały z myślą szczególnie o firmach z często rotującym personelem. Dzięki filmom można nowych ludzi przeszkolić z obsługi POS-a w dowolnym miejscu i czasie. – Nasze wideo instrukcje są też szansą na dodatkowy zysk dla akceptantów, bo uczą jak obsługiwać takie operacje jak cashback czy płatność w obcej walucie, tzw. DCC – mówi Damian Zapłata. Kanał FDP na YouTube.pl jest dostępny pod adresem www.polcard.pl/YouTube.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies