Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa szykuje się na pożegnanie z plastikiem. Szuka pomysłów na to jak zastąpić tradycyjną kartę w świecie cyfrowym

W uruchomionej właśnie europejskiej edycji programu "Everywhere Initiative" jego uczestnicy mogą zdobyć 50 tys. euro

Visa "Everywhere Initiative" to program stymulujący tworzenie innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na trwające zmiany w branży płatniczej, takie jak np. przechodzenie od kart plastikowych do rozwiązań cyfrowych czy wkraczanie na rynek nowych graczy. Pierwsza edycja programu wystartowała w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Teraz organizacja uruchamia jego europejską edycję.

Przeczytajcie także: Wkrótce będzie można płacić każdym przedmiotem

Z komunikatu prasowego Visy opublikowanego wczoraj podczas Mobile World Congress w Barcelonie wynika, że uczestnicy "Everywhere Initiative" z Europy będą mogli ubiegać się o nagrodę w wysokości 50 tys. euro z przeznaczeniem na wsparcie rozwoju biznesu wspólnie z Visą lub jej partnerami.

Organizacja zaprasza przedsiębiorców z Europy do przedstawiania swoich pomysłów biznesowych związanych z płatnościami w społecznościach lokalnych, transporcie regionalnym oraz turystyce międzynarodowej. Więcej informacji na temat programu zainteresowane firmy mogą znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Trwa konsolidacja rynku płatności

Natomiast podczas odbywającego się w Barcelonie kongresu ogłoszono konkurs, w którym udział bierze pięć startupów technologicznych walczących o nagrodę w wysokości 25 tys. euro. Są to: Biowatch (firma ze Szwajcarii, umożliwiająca płatności NFC w oparciu o układ naczyń krwionośnych), Maintool (francuska firma tworząca inteligentne paski do zegarków), Evopark (firma z Niemiec, oferująca rozwiązanie umożliwiające znalezienie wolnego miejsca na wielopoziomowych parkingach), Wia (startup z Irlandii, oferujący działającą w chmurze platformę dla rozwiązań internetu rzeczy) oraz Kwik (spółka z siedzibą w Izraelu, oferująca połączony z internetem przycisk wi-fi pozwalający na natychmiastowe zakupy w sieci).

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies