Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Katowicach znowu mają trzy aplikacje do płatności mobilnych

Ale kierowcy za parkowanie w płatnej strefie wciąż nie mogą płacić telefonem

Operator apki mPay podał, że od dziś jego aplikacja umożliwia zakup biletów w pojazdach Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Aktualnie do KZK GOP oprócz Katowic, należą m.in.: Bytom, Chorzów, Gliwice, Sosnowiec czy Zabrze. Przy tej okazji mPay ogłosił też promocję. W jej ramach zwraca koszt zakupu pierwszego biletu nabytego za pomocą aplikacji w ramach KZK GOP. Promocja trwa do końca marca.

Przeczytajcie także: mPay wycofuje płatności przez kody USSD

Dzięki wejściu mPay do GOP mieszkańcy tej aglomeracji mogą ponownie korzystać z trzech aplikacji mobilnych do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Przypomnę, że od początku stycznia działa tu już SkyCash a od dłuższego czasu – moBiLET. KZK GOP pozwalał również na płatności za bilety przy wykorzystaniu aplikacji CallPay, ale umowa z tym operatorem obowiązywała tylko do końca stycznia bieżącego roku. Co ciekawe w Katowicach wciąż nie można płacić telefonem za postój w płatnej strefie parkowania.

Przeczytajcie także: Jiffee pozwala płacić iPhone'm bez Apple Pay

Natomiast przy pomocy aplikacji mPay można kupić bilety na komunikację miejską w takich miastach jak Łódź, Kraków czy Poznań. Z kolei z raportu Cashless na temat płatności zdalnych wynika, że w ubiegłym roku pasażerowie KZK GOP kupili za pomocą aplikacji bilety o wartości ok. 1,9 mln zł. Z czego ok. 1,7 mln zł przeszło przez system moBiLET a ok. 200 tys. zł przez CallPay. Cały raport znajdziecie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies