Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
moBiLET, mPay i SkyCash od piątku znów będą dostępne dla pasażerów komunikacji w Krakowie

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami władze zdecydowały się podpisać nowe umowy z operatorami płatności, którzy obsługiwali mobilne bilety w Krakowie do końca grudnia ub. roku

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wynika, że możliwość zakupu biletów komunikacyjnych przez aplikacje mobilne moBiLET, mPay i SkyCash zostanie przywrócona o godzinie 24 w nocy z czwartku na piątek. Jest to możliwe dzięki umowom, jakie miasto właśnie zawiera z operatorami wymienionych rozwiązań. O tym, że prawdopodobnie tak się właśnie stanie, pisałem kilka dni temu w tekście, który znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Android Pay już dostępny w aplikacji Uber

Obecnie mieszkańcy Krakowa oraz turyści odwiedzający to miasto mogą kupować mobilnie bilety wyłącznie za pośrednictwem aplikacji powiązanej z Małopolską Kartą Aglomeracyjną. Apka ta cieszy się jednak o wiele mniejszą popularnością niż aplikacje komercyjne. Sytuacja taka trwa od końca grudnia ubiegłego roku i jest efektem zakończonego fiaskiem przetargu ogłoszonego w połowie minionego miesiąca.

Jak tłumaczył ZIKiT, władze Krakowa musiały wypowiedzieć umowę operatorom płatności mobilnych, bo w wyniku znacznego wzrostu liczby biletów sprzedawanych przez komórki wymagało tego prawo o zamówieniach publicznych. W grudniowym przetargu założono, że zostanie wyłoniony tylko jeden operator płatności mobilnych, który będzie miał wyłączność na obsługę sprzedaży biletów przez smartfony w Krakowie. Więcej na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: Bilety miejskie i parkingi już w aplikacji Millennium

Szybki przetarg zakończył się jednak fiaskiem i w pierwszych dniach stycznia ogłoszono kolejny, w którym dopuszczono możliwość wyłonienia więcej niż jednego zwycięzcy. Swoje oferty złożyły w nim trzy firmy, które do grudnia sprzedawały mobilne bilety w Krakowie. Jak widać z dzisiejszego komunikatu, ZIKiT z wszystkimi chce nadal współpracować. A to dobra informacja dla podróżujących komunikacją miejską po stolicy Małopolski.

Fot. Wikipedia/Lukas 3z

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies