Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zamiast karty skan dłoni. Tak płacić będą mogli Koreańczycy. Wkrótce testy systemu BioPay

Pilotaż rozpocznie się w pierwszej połowie tego roku. Jeśli się powiedzie, mieszkańcy tego kraju nie będą musieli nosić ze sobą kart płatniczych

Południowa Korea uruchamia testy systemu płatności opartego na biometrycznej technologii palm vein – poinformował serwis Planet Biometrics. Jak sama nazwa wskazuje, identyfikacja płacącego ma następować po zeskanowaniu naczyń krwionośnych jego dłoni.

Przeczytajcie także: Patrząc w samochodowe lusterko zapłacicie za parking i paliwo

Program pilotażowy nowego rozwiązania rozpocznie się w połowie 2017 r. i będzie wprowadzany wspólnie z organizacjami kartowymi. Jeśli zakończy się powodzeniem, mieszkańcy Korei wkrótce nie będą musieli nosić ze sobą kart. Aby zacząć płacić po nowemu, wystarczy, że zarejestrują wzór swojej dłoni w dowolnym bankomacie czy terminalu POS zaopatrzonym w skaner naczyń krwionośnych i powiążą go z numerem swojej karty. Nowy biometryczny system płatności ma nosić nazwę BioPay.

Przeczytajcie także: Biometria naczyń krwionośnych oka już w Polsce

Technologia palm vein jest obecna także w Polsce. Korzysta z niej kilka banków spółdzielczych, które wyposażyły w odpowiednie czytniki swoje bankomaty. Jednak bardziej popularną technologią nad Wisłą jest konkurencyjna finger vein, opatentowana przez firmę Hitachi, gdzie skanowaniu poddawane są naczynia krwionośne palca. Czytniki finger vein zainstalowano np. w bankomatach sieci Planet Cash.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies