Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tokenizacja od Visy wykorzystywana już w 27 krajach na świecie

Polska jest jednym z pięciu krajów europejskich, w których działają rozwiązania oparte o tę technologię

W miniony wtorek Visa z wielką pompą otworzyła w Londynie swoje kolejne Centrum Innowacji. Przy tej okazji podano kilka ciekawostek na temat systemu Visa Token Service (VTS), czyli platformy umożliwiającej wdrożenie technologii o nazwie tokenizacja.

Przeczytajcie także: Apple Pay niepotrzebne aby płacić iPhone'm

Obecnie nad VTS mają pracować instytucje z 12 krajów Europy. Polska znajduje się w grupie pięciu państw europejskich, w których tokenizacja Visy już jest wykorzystywana przez banki. Dzięki niej działa np. aplikacja płatnicza Android Pay. Oprócz Polski w gronie tym znajdują się Francja, Irlandia, Szwajcaria i Wielka Brytania.

Jak pewnie wiecie tokenizacja to technologia umożliwiająca bezpieczne korzystanie m.in. z płatności mobilnych. Dzięki niej wrażliwe dane karty zastępowane są ciągiem cyfr – tokenem, który raz przypisany do urządzenia czy akceptanta nie może zostać wykorzystany w żaden inny sposób. To właśnie tokenizacja stoi za tak szybkim ostatnio rozwojem różnego rodzaju mobilnych systemów płatności.

Przeczytajcie także: Alior zwiększa dostępność Android Pay

Tymczasem z danych Visy wynika, że podczas płatności urządzeniem mobilnym Europejczycy wydają średnio 9 euro w sklepach stacjonarnych i ok. 42 euro w środowisku e-commerce. W całej Europie znajduje się obecnie 1,2 mln detalistów, przyjmujących płatności zbliżeniowe kartami lub smartfonami. W zeszłym roku wykonano w nich 5 mld płatności bezstykowych, które stanowiły 32 proc. wszystkich transakcji dokonanych w tradycyjnych sklepach kartami Visy. W Polsce wskaźnik ten przekracza już 60 proc.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies