Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior zwiększa dostępność Android Pay. Z usługi będą mogły korzystać firmy i część klientów BPH

Nowe zasady dostępu do płatności mobilnych od firmy Google mają zacząć obowiązywać w Aliorze już za miesiąc

Jak pewnie wiecie Android Pay to aplikacja umożliwiająca dokonywanie zbliżeniowych płatności smartfonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Od jesieni ubiegłego roku usługa jest dostępna dla klientów kilku banków z Polski, w tym Aliora i BZ WBK. O ile jednak klienci tego drugiego od razu mogli podpinać do Android Pay wszystkie karty wydane przez ten bank, a więc także te biznesowe, o tyle w Aliorze dostęp do usługi mieli jedynie klienci indywidualni. Wkrótce to się zmieni.

Przeczytajcie także: Nowości w płatnościach mobilnych Millennium

Z informacji jaką bank rozesłał do firm korzystających z jego rachunków można się dowiedzieć, że od 27 marca także i one będą mogły podłączyć używane przez siebie karty do aplikacji Android Pay. Tego samego dnia dostęp do tej usługi otrzyma także część klientów byłego banku BPH. Data ta zbiega się bowiem z fuzją operacyjną systemów informatycznych obu łączących się instytucji.

Jednak nie wszyscy użytkownicy kart BPH będą mogli cieszyć się z płatności Android Pay. Jak powiedziano mi przed chwilą w biurze prasowym Aliora przyjemność ta ominie niestety posiadaczy kart z logo Visa. Prawdopodobnie więc w przyszłości Alior będzie chciał wymienić oferowane wcześniej przez BPH visy na mastercardy. Podobną operację przeprowadził już w przeszłości po przejęciu Meritum.

Przeczytajcie także: Atrakcyjna promocja Android Pay w Aliorze

Natomiast już za kilka dni w gronie banków oferujących Android Pay znajdzie się Nest Bank. Ta instytucja wydaje z kolei tylko visy. Biuro prasowe Nest niedawno potwierdziło, że bank planuje udostępnić klientom płatności mobilne Google'a na początku marca. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Jeżeli chcielibyście założyć bezpłatne konto w Nest Banku kliknijcie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies