Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF dochodzi do siebie po cyberataku. Wróciła strona internetowa nadzoru

Komisja informuje także o zastosowaniu dodatkowych mechanizmów zabezpieczających system

Od dzisiejszego poranka wyświetla się już pełna wersja strony internetowej Komisji Nadzoru Finansowego. Jej funkcjonowanie zostało zawieszone w miniony czwartek, po tym jak padła ofiarą cyberataku. Doniósł o tym serwis Zaufana Trzecia Strona. Informację potwierdził najpierw Związek Banków Polskich, bo to one zaalarmowały KNF o ataku, a później także i sama Komisja.

Przeczytajcie także: KRD chce skorzystać na cyberuderzeniu w KNF

Dziś na stronie KNF pojawił się komunikat, w którym poinformowano o przywróceniu funkcjonowania internetowej strony tej instytucji. Ponadto nadzór stwierdza, iż materiały dowodowe zdarzenia zostały zabezpieczone przez organy ścigania. – W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa strony KNF zastosowane zostały dodatkowe mechanizmy zabezpieczające. Systemy sprawozdawcze KNF, funkcjonujące niezależnie od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową, działają bez zakłóceń – napisano w komunikacie.

Przeczytajcie także: KNF źródłem cyberinfekcji sektora bankowego

Atak, o którym zrobiło się głośno w minionym tygodniu, miał być największym tego typu zdarzeniem w Polsce. Jak pisze Zaufana Trzecia Strona, cyberprzestępcy mieli za pośrednictwem systemu KNF zagrozić wielu bankom. Nie ma informacji, aby zniknęły pieniądze klientów – celem akcji miały być raczej wrażliwe dane. Nie wiadomo, czy atakującym udało się je pozyskać, a jeżeli tak to do czego zostaną wykorzystane. Za atakiem stać ma zorganizowana grupa przestępcza lub wywiad obcego państwa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies