Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy bank chce rozpocząć działalność w Polsce. KNF stawia warunki

Z komunikatu nadzoru wynika, że swoje usługi chce świadczyć Polakom MUFG Bank Europe z siedzibą w Holandii

MUFG to nie jest instytucja zupełnie nowa na polskim rynku. Od 2001 roku działa tu Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ należący do grupy MUFG. Od początku był skoncentrowany na obsłudze klientów korporacyjnych, głównie japońskich firm prowadzących swoje biznesy nad Wisłą. Komunikat opublikowany dziś przez KNF może więc sugerować, że albo MUFG Bank Europe chce świadczyć usługi dla klientów indywidualnych w Polsce, albo, że funkcjonujący tu BTMU przeorganizuje się w oddział.

Przeczytajcie także: Duże faktury lepiej płacić przelewem

MUFG Bank Europe ma główną siedzibę w Amsterdamie. Z informacji zawartej na jego stronie internetowej wynika, że, oprócz Holandii, prowadzi działalność także w Czechach, Austrii i Belgii. Natomiast oddziałowi, który ma zacząć funkcjonować w Polsce, KNF przedstawił właśnie warunki, na jakich ma się to odbywać.

Przeczytajcie także: SGB - kolejny bank z systemem RWD

Nadzór wymaga więc m.in. by MUFG Bank Europe informował swoich klientów o tym, że gromadzone przez niego depozyty są gwarantowane przez system holenderski oraz aby jego materiały reklamowe i promocyjne nie wprowadzały klientów w błąd w tym zakresie. Ponadto ma publikować sprawozdania finansowe w języku polskim, ewentualne spory prawne z powództwa cywilnego ma prowadzić przed polskimi sądami, stosować się do zasad prowadzenia działalności bankowej obowiązujących w Polsce i korzystać z wysokich standardów weryfikacji tożsamości klientów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KNF, BANKI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies