Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowej rewolucji ciąg dalszy. Planet Cash deklaruje, że w styczniu także udostępni bezstykowe wypłaty gotówki

Firma zakończyła certyfikację wypłat zbliżeniowych dla kart Mastercarda oraz Visy i w połowie stycznia przyszłego roku zaoferuje usługę w pierwszych 200 maszynach

Kilka godzin temu mogliście dowiedzieć się z serwisu Cashless o starcie nowego rozwiązania w bankomatach Euronetu. Operator ogłosił udostępnienie klientom 12 banków w Polsce możliwości wypłat gotówki bez konieczności wkładania karty do bankomatu. Więcej na ten temat tego bezpiecznego rozwiązania przeczytacie tutaj. Tymczasem wkrótce podobne możliwości pojawią się w bankomatach sieci Planet Cash.

Przeczytajcie także: Numery kart całkowicie znikną z sieci

Jak poinformowało przed chwilą biuro prasowe IT Card – właściciela marki Planet Cash, firmie udało się zakończyć certyfikację transakcji bezstykowych w bankomatach Wincor Nixdorf zarówno dla kart Mastercarda jak i Visy. – Oznacza to, że po pilocie od połowy stycznia w sieci Planet Cash będzie funkcjonować prawie 200 urządzeń pozwalających na wypłatę gotówki z bankomatu zbliżeniowo – czytam w oświadczeniu IT Card.

Firma podkreśla, że w przeciwieństwie do rozwiązania zastosowanego przez Euronet w bankomatach Planet Cash będzie można dokonywać wypłat bezstykowych kartami Mastercarda i Visy wszystkich banków na rynku. Pod warunkiem oczywiście, że wydawca tych kart udostępni klientom możliwość zbliżeniowych transakcji gotówkowych w bankomatach.

Przeczytajcie także: Właściciel marki PolCard robi porządki w Żabce

Jak pewnie już wiecie, wcześniej zbliżeniowe wypłaty zaoferował już we własnych bankomatach ING Bank Śląski. W tym wypadku jednak usługa działa wyłącznie przy wykorzystaniu kart wydanych przez Śląski. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje także BZ WBK, który rozpoczął już wymianę bankomatów na takie z czytnikami NFC. Na razie jednak nie realizują one jeszcze wypłat bezstykowych. Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości urządzenia pozwalające na wypłaty zbliżeniowe staną się u nas standardem. To kluczowe dla rozwoju technologii HCE oraz płatności mobilnych, takich jak Android Pay czy Samsung Pay.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies