Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ministerstwo Finansów ostrzega: nowe oszustwo przed świętami. Uprzedźcie rodziców i dziadków

Przestępcy podszywają się pod przedstawicieli firm kurierskich i żądają opłaty za rzekomo wysłane zza granicy paczki. Wyłudzają pieniądze głównie od osób starszych

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawił się dziś komunikat ostrzegający przed nowym rodzajem oszustwa. Z informacji resortu wynika, że w ostatnich tygodniach miały miejsce liczne przypadki wyłudzeń dużych kwot pieniędzy od osób starszych jako opłaty celnej za paczki wysłane z zagranicy.

Przeczytajcie także: Czas zapomnieć o hasłach jednorazowych

Jak pisze MF, oszuści podszywając się pod przedstawicieli spedytora, informują ofiary o konieczności niezwłocznego uregulowania należności za przesyłkę, która została zatrzymana do wyjaśnienia przez Służbę Celną. W przypadku niezastosowania się do polecenia, grożą naliczaniem wysokich odsetek karnych.

Przeczytajcie także: Biometria naczyń oka już w Polsce

Służba Celna apeluje zatem, aby w żadnym przypadku nie dokonywać opłaty za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z urzędem celnym wskazanym w dokumencie potwierdzającym dokonanie zgłoszenia. Nie należy przy tym korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez operatora pocztowego doręczającego paczkę. Baza teleadresowa placówek celnych w całej Polsce dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, wystarczy kliknąć tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies